اوتو ۳۶۰

تولید شرکت ایران خودرو خراسان ۲۲ درصد افزایش می‌یابد

عصر خودرو- مدیرعامل ایران خودرو خراسان گفت: این واحد صنعتی امسال میزان تولید خودرو را تا ۲۲ درصد نسبت به پارسال افزایش می‌دهد.

تولید شرکت ایران خودرو خراسان ۲۲ درصد افزایش می‌یابد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، بیژن زاهدی‌فر کل تولید خودروی پژو را در شرکت ایران خودرو خراسان ظرف پارسال 88 هزار دستگاه اعلام کرد و افزود: میزان تولید خودروی پژو در این واحد صنعتی امسال به 130 هزار دستگاه خواهد رسید.

  وی ادامه داد: ظرف سه سال اخیر تحریم‌های اقتصادی میزان تولید خودرو در شرکت ایران خودرو خراسان را کاهش داد به طوری که در سال 1397 از 182 هزار دستگاه خودرویی که برای تولید آن برنامه‌ریزی شده بود، 92 هزار دستگاه تولید شد.

  مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان گفت: پارسال برنامه شرکت ایران خودرو خراسان تولید 130 هزار دستگاه بود که از این میزان 88 هزار دستگاه تولید شد.

  زاهدی فر افزود: با این حال شرکت ایران خودرو خراسان ظرف سالهای اخیر با همدلی و همبستگی کارکنان، تلاش کرده است تا خود را سرپا نگه دارد و به همین منظور کارکنان حتی از اضافه کار و دریافت امکانات دیگر از شرکت خودداری کرده و در مقابل به صورت دو شیفت تا سه شیفت فعالیت کردند.

  وی ادامه داد: با همدلی و همبستگی بین کارکنان و با وجود تسهیلات 17 هزار و 600 میلیارد ریالی که شرکت ایران خودرو خراسان از بانک دریافت کرده بود تا امروز این شرکت هیچ معوقه یا بدهی بانکی یا چک برگشتی نداشته است.

  وی همچنین به تاثیر بحران شیوع بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا بر فعالیت شرکت ایران خودرو خراسان اشاره و بیان کرد: این واحد صنعتی در ابتدای بهمن پارسال پروتکلهای بهداشتی خود را تنظیم و در سوم اسفندماه آماده اجرا کرد. همچنین به حساب هر یک از کارکنان این شرکت مبلغ 500 هزار ریال واریز شد تا خود نسبت به خرید ماسک و ژل ضدعفونی کننده یا سایر اقلام پیشگیرانه از کرونا اقدام کنند.

  مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان گفت: به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی سرویس‌های حمل و نقل کارکنان از پنج هزار و 200 سرویس در ماه به هفت هزار و 200 سرویس افزایش یافت.

  زاهدی فر افزود: 43 نفر مشکوک به کرونا در مجموعه ایران خودرو خراسان شناسایی شدند که آزمایش دو نفر از آنان مثبت اعلام شد و آنان پس از طی دوره درمان، بهبود یافتند.

  وی ادامه داد: از 23 اردیبهشت ماه امسال شرکت ایران خودرو خراسان روزانه در قالب سه نوبت کاری مشغول تولید است تا بتواند برنامه امسال مبنی بر افزایش تولید را تحقق بخشد.

  شرکت ایران خودرو خراسان در فضایی به وسعت 740 هکتار بزرگترین واحد صنعتی خودروساز در شرق کشور است که از سال 1379 فعال شده است.

  پنج هزار و 500 نفر به صورت مستقیم و هفت هزار نفر به صورت غیرمستقیم در شرکت ایران خودرو خراسان اشتغال دارند.

  این کارخانه در شهرک صنعتی بینالود واقع در 55 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط