اوتو ۳۶۰

آ ام گ E۵۳ مدل ۲۰۲۱ معرفی شد

مرسدس پرقدرت ۷۵ هزار دلاری با جزئیات اسپرت +تصاویر

عصر خودرو- آ ام گ E۵۳ کوپه یکی از جذاب ترین محصولات مرسدس با مدل ۲۰۲۱ است که در مقایسه با مدل قبلی بروزرسانی در ظاهر، فناوری و ایمنی همراه خود دارد. چراغ های اصلی در قسمت دماغه گرافیک جدیدی را به نمایش گذاشته اند و گریل(جلوپنجره) توسعه یافته در عرض نیز در شکل گیری ظاهری اسپرت و قدرتی برای خودرو اثر مهمی دارد.

مرسدس پرقدرت ۷۵ هزار دلاری با جزئیات اسپرت +تصاویر
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از عصرایران، مرسدس برای مدل 2021 کوپه کلاس-ایی از رینگ های 19 اینچی جدید در حالت استاندارد و 20 اینچی به عنوان آپشن استفاده کرده است. تمامی این بروزرسانی ها در مدل کابریولت E53 نیز حاضر هستند.

در قسمت کابین نیز دو تریم جدید از منظر رنگ قابل سفارش است که یکی تم خاصی از رنگ آبی با نام "Brilliant Blue Magno" و دیگری خاکستری متالیک با نام "Graphite Grey Metallic" است.

یکی دیگر از آپشن هایی که برای مشتریان در نظر گرفته شده؛ سفارش پکیج آ ام گ نایت است که شامل افزودن رنگ مشکی به قاب آینه های بیرونی و برخی دیگر از المان های تریم سفارشی است. همچنین خروجی های کرومی اگزوز نیز به رنگ مشکی خواهند بود. با پرداخت هزینه بیشتر استفاده از پکیج فیبرکربن شامل جزئیاتی از فیبرکربن برای آینه ها، اسپویلر و برجستگی(بال) کوچک روی درب صندوق عقب می شود.

مدل های E53 از آخرین بروزرسانی سیستم سرگرمی اختصاصی MBUX مرسدس با نمایشگر مرکزی 12.3 اینچی لمسی و نمایشگر دیجیتال 12.3 اینچی جایگزین نشانگر سنتی آمپر استفاده می کنند. مدل های آ ام گ E53 از پوشش چرم و جزئیات قرمز رنگ برای صندلی ها برخوردار هستند.

در بخش پیشرانه نیز تفاوتی بین مدل های ایی53 وجود ندارد؛ اینجا کوپه و کابریولت از تپنده توربوشارژ 3 لیتری 6 سیلندر با 429 اسب بخار خروجی و گشتاور 384 پوندفوت استفاده می کنند. این مجموعه با جعبه دنده 9 سرعته اتوماتیک و سامانه تمام چرخ محرک 4Matic هماهنگ شده است.

مهمترین و یا بهتر بگوئیم تفاوت کلیدی بین E53 با مدل پایه ایی-کلاس به حضور حالت رانندگی اسپرت پلاس مربوط می شود که با انتخاب آن؛ شتاب و فاصله تعویض دنده ها بهبود می یابد.


براساس پیش بینی ها قیمت پایه برای E53 کوپه برابر با 74950 دلار خواهد بود که این عدد در حالت پایه برای آ ام گ کابریولت به 80350 دلار افزایش می یابد.

کرمان موتور