خودروسازی ایلیاریمکس

باتری عجیبی که ۱۶ سال بی وقفه کار خواهد کرد

عصر خودرو- شرکت تسلا مدعی شده است که باتری جدیدی تولید کرده که می‌تواند تا ۱۶ سال بی وقفه کار کند و این یعنی حدود ۱ میلیون مایل دوام آوردن باتری. این خبر می‌تواند برای بسیاری از رقبای تسلا خبری مهم باشد.

باتری عجیبی که ۱۶ سال بی وقفه کار خواهد کرد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از انتخاب، شرکت Amperex Technology Ltd با مسئولیت محدود (CATL)، تولید کننده باتری وسایل نقلیه الکتریکی که باتری‌های تسلا را تأمین می‌کند، می‌گوید که این باتری خاص را ساخته است که می‌تواند 16 سال دوام آورده و بیش از 1 میلیون مایل حرکت کند.

  رئیس CATL، به بلومبرگ گفت که این باتری آماده تولید است و تقریباً 10 ٪ گرانتر از باتری‌های موجود در بازار است. پیش از این و در ماه می‌رویترز گزارش داد که تسلا به طور مشترک در حال کار بر روی یک باتری میلیون مایلی با CATL است، اما هنوز تأیید نشده است که آیا این همان باتری است یا خیر.


  این تأمین کننده باتری تسلا می‌گوید این اتفاق یک پیشرفت بزرگ در فناوری باتری بوده است که می‌تواند فروش وسایل نقلیه الکتریکی را برای سال‌های آینده رونق دهد. رئیس این شرکت Amperex Technology Co. Ltd (CATL)، غول باتری ماشین چینی که تسلا و فولکس واگن را تأمین می‌کند، ادعا می‌کند که آماده تولید عمده باتری‌هایی است که 16 سال کار می‌کنند و 2 میلیون کیلومتر یا 1.24 میلیون مایل مسافت را پشتیبانی می‌کنند.


  ماندگاری باتری یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باعث می‌شود یک وسیله نقلیه مورد توجه قرار گیرد. باتری‌ها گرانترین بخش خودرو‌های الکتریکی هستند و به طور قابل توجهی قیمت خودرو را بالا می‌برند. بر اساس گزارش بلومبرگ، ضمانت نامه‌های باتری‌های فعلی خودرو‌های برقی تقریباً 150، 000 مایل یا هشت سال را پوشش می‌دهد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط