شهر خودرو

رئیس اتحادیه کشوری سوخت‌های جایگزین:

مالکان خودرو پس از فرایند دوگانه سوز کردن نسبت به دریافت گواهی سلامت اقدام کنند

عصر خودرو- رئیس اتحادیه کشوری سوخت‌های جایگزین گفت: گواهی سلامت در طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودرو به صورت کاملا رایگان ارائه می‌شود.

مالکان خودرو پس از فرایند دوگانه سوز کردن نسبت به دریافت گواهی سلامت اقدام کنند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از میزان، علی محمودیان  با اشاره به آخرین وضعیت دوگانه سوز کردن خودرو‌ها اظهار کرد: ثبت نام دوگانه سوز کردن خودرو‌های عمومی طی هفته‌های گذشته آغاز شده و استقبال مناسبی از این طرح صورت گرفته و تاکنون 3 هزار و 200 دستگاه خودرو گازسوز شدند.

  رئیس اتحادیه کشوری سوخت‌های جایگزین و خدمات وابسته تصریح کرد: در طرح دوگانه سوز کردن رایگان خودروها، اولویت با خودرو‌های عمومی و پرمصرف مانند وانت بار‌های پرمصرف است و در فاز بعدی این طرح تاکسی‌های اینترنتی گازسوز خواهند شد.

  وی افزود: با توجه به قیمت حامل‌های انرژی در سبد اقتصاد خانوار‌ها در صورت تبدیل خودرو به گازسوز هزینه پرداختی هر خانوار بابت سوخت به یک پنج کاهش می‌یابد.

  محمودیان عنوان کرد: با توجه به هزینه دوگانه سوز کردن خودرو که به صورت میانگین بین 4 تا 6 میلیون تومان است، رایگان کردن این فرایند و از سوی دیگر کاهش هزینه سبد سوخت دو مشوق اصلی در استقبال مردم خواهد بود.

  رئیس اتحادیه کشوری سوخت‌های جایگزین و خدمات وابسته تصریح کرد: از اهداف این طرح می‌توان به استفاده از سوخت پاک و افزایش امکان صادرات بنزین در کشور می‌توان اشاره کرد.

  وی ادامه داد: با توجه به قرارداد ارزی میان شورای اقتصاد و پیمانکاران دوگانه سوز کردن خودروها، تاثیر این نوسانات ارزی کاهش یافته و به دلیل تامین منابع این طرح از محل صرفه جویی در مصرف بنزین و صادرات آن مشکلی در این خصوص نخواهیم داشت.

  محمودیان بیان کرد: نوسانات ارزی بر دوگانه سوز کردن خودرو‌ها در بازار آزاد تاثیر داشته است به گونه‌ای که شاهد افزایش 20 تا 30 درصدی قیمت‌ها در بازار بوده ایم.

  رئیس اتحادیه کشوری سوخت‌های جایگزین و خدمات وابسته عنوان کرد: دریافت گواهی سلامت در طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودرو به صورت کاملا رایگان ارائه می‌شود و حتما مالکان خودرو پس از اتمام فرایند گاز سوز کردن از مدیر کارگاه گواهی سلامت دوگانه سوز کردن خودرو را دریافت کنند و از طریق سامانه نسبت به صحت سنجی آن اقدام کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۳۲
    • خودزو امروز ۵۳۱
    • خودرو امروز ۵۳۰
    • خودرو امروز ۵۲۹
    • خودرو امروز ۵۲۸
    • خودرو امروز ۵۲۷
    • خودرو امروز ۵۲۶
    • خودرو امروز ۵۲۵
    • خودرو امروز ۵۲۴
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو