برنج

معاون امور صنایع وزارت صنعت:

ارزبری صنایع کشور یک میلیارد و ۴۵ میلیون یورو کاهش یافت

عصر خودرو- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با تشکیل ۱۱ میز تعمیق ساخت داخل، میزان ارزبری صنایع کشور یک میلیارد و ۴۵ میلیون یورو کاهش یافت. از این رقم، ۳۴۱ میلیون یورو به صنعت خودرو و موتورسیکلت اختصاص دارد.

ارزبری صنایع کشور یک میلیارد و ۴۵ میلیون یورو کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، برخی کاربران فارس با ثبت سوژه ای تحت عنوان «ضرورت حمایت از کالای ایرانی» تقویت تولیدات داخل و افزایش اشتغال زایی برای جوانان را خواستار شده بودند.

  برای اطلاع از جدیدترین اتفاقات در این زمینه با مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت و گو کردیم. وی به خبرنگار فارس گفت: با تشکیل 11 میز تعمیق ساخت داخل مجموعاً یک میلیارد و 45 میلیون یورو کاهش ارزبری محقق شده که 341 میلیون یورو به صنعت خودرو و موتورسیکلت اختصاص داشته است.

  معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: همچنین 118 میلیون یورو کاهش ارزبری در صنعت مخابرات، برق و الکترونیک و 143 میلیون یورو کاهش ارزبری نیز در ساخت تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی صورت گرفته است. در مورد صنعت فولاد و مس نیز باید به کاهش 443 میلیون یورویی در زمینه ارزبری این بخش ها اشاره کنیم.

  به گفته نیارکی، در راستای توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل از سوی وزارت صنعت ممنوعیت واردات بیش از 2500 ردیف تعرفه ای دارای کالای مشابه خارجی و غیرضروری صورت گرفته است. در عین حال بازفعال سازی 1500 واحد تعطیل در داخل و خارج از شهرک ها و نواحی صنعتی در کشور عملیاتی شده است.

  وی ادامه داد: همچنین در راستای تعمیق ساخت داخل، افزایش ظرفیت تولید یخچال به 1.2 میلیون دستگاه و ماشین لباسشویی به 732 هزار دستگاه صورت گرفته است.

  معاون امور صنایع وزارت صنعت تصریح کرد: در خصوص توسعه تولید داخل می توان به آماده سازی و تحویل 468 دستگاه خودرو در طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی سنگین نیز اشاره کرد.

  کرمان موتور