اطلس خودرو

ضرورت اعتماد متقابل صنعت خودروسازی و مجموعه های دانش بنیان

عصر خودرو- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شرکت های دانش بنیان و خودروسازان برای همکاری باید اعتماد یکدیگر را جلب کنند تا شرکت های خودروسازی مصمم به همکاری های مشترک با دانش بنیان ها شوند.

ضرورت اعتماد متقابل صنعت خودروسازی و مجموعه های دانش بنیان
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از سایپانیوز، علی جدی حضور شرکت های دانش بنیان در عرصه تولید و صنعت خودرو را مفید دانست و گفت: کشور نیروهای متخصص در حوزه صنعت خودرو کم ندارد و البته ظرفیت های خوبی در این زمینه وجود دارد اما با برنامه ریزی مطلوب می توان ظرفیت و تخصص موجود را در مسیری هدایت کرد که صنعت خودرو به رشد و اهدافی که برای آن ترسیم شده، برسد.

  وی افزود: یکی از بخش هایی که صنعت خودرو می تواند از آن بهره مند شود، مجموعه های دانش بنیان است؛ حمایت از شرکت های دانش بنیان و ایجاد انگیزه در درون این مجموعه ها می تواند موجب پیشرفت در حوزه های مختلف علمی و فنی صنعت خودرو شود.

  خودروسازان برای دانش بنیان ها ایجاد انگیزه کنند

  عضو کمیسیون صنایع مجلس، همکاری شرکت های دانش بنیان با صنعت خودرو را امری اثربخش دانست و گفت: خودروسازان باید بتوانند با ایجاد انگیزه و حمایت از شرکت های دانش بنیان آنها را در راستای نیل به اهداف دراز مدت صنعت خودرو و قطعه سازی سوق دهند و بهترین بهره برداری را از شرایط داشته باشند چرا که توسعه صنعت خودرو منجر به رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری می شود.

  نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی افزود: با استفاده از دانش بنیان ها ضمن قطع وابستگی به دانش و توان مهندسی شرکت های خارجی شاهد رونق تولیدات داخلی خواهیم بود و دیگر صنعت خودروسازی  به خاطر تحریم و سایر سیاست های مغرضانه کشورها، زمین گیر نمی شود و در مقابل شرکت های دانش بنیان به واسطه نیاز صنعت می توانند دانش خود را به روز و حتی به سمت ارتقاء آن حرکت کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط