لیزینگ گردشگری

تغییرات مدیریتی فولکس واگن ادامه دارد

عصر خودرو- برنهارد میر پس از پنج سال از ریاست خودروسازی اشکودا کنار می رود.

تغییرات مدیریتی فولکس واگن ادامه دارد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، برنهارد میر پس از پنج سال ریاست بر خودروسازی اشکودا، آخر همین ماه از سمتش کنار می رود. اشکودا بزرگ ترین خوروسازی واقع در جمهوری چک است که در سال 1895 تاسیس شد و اکنون یکی از زیرمجموعه های خودروسازی آلمانی فولکس واکن محسوب می شود.

    اشکودا با صدور بیانیه ای اعلام کرده است جانشین میر در ماه اوت و توسط اعضای هیات مدیره انتخاب خواهد شد اما از ذکر دلایل کناره گیری میر خودداری کرده است. میر سال 2015 و از گروه خودروسازی پورشه به اشکودا آمد و موفق شد با متنوع سازی تولیدات این خودروساز به ویژه در حوزه خودروهای شاسی بلند، سودآوری آن را به بالاترین سطح تاریخ خود برساند.

    اشکودا که بیشترین ارزش صادراتی را در بین واحدهای تولیدی کشور جمهوری چک دارد در سال جاری و به دلیل شیوع کرونا با یکی از بدترین سال های عملیاتی خود مواجه است. سال قبل این خودروساز 1.24 میلیون خودرو فروخته بود.

    تغییرات مدیریتی گروه فولکس واگن تنها محدود به زیرمجموعه های آن نیست: آندریاس رنشلر- مدیر خودوروهای سنگین فولکس واگن نیز پیشتر اعلام کرد در ماه ژوین بازنشسته می شود و قرار است هربرت دیز- مدرعامل فولکس واگن نیز به زودی جای خود را به رالف برندستاتر بدهد.

    کرمان موتور