اطلس خودروکار کلیک

مدیرعامل ساپکو خبر داد:

کاهش ارزبری ۴۰ میلیون یورویی با اجرای پروژه‌های میز چهارم خودکفایی

عصر خودرو- مدیرعامل ساپکو گفت: در میز چهارم توسعه و تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو و قطعات، قرارداد داخلی‌سازی ۴۰ قطعه منعقد شده است. اجرای پروژه‌های میز چهارم، سالانه ۴۰ میلیون یورو کاهش ارزبری به دنبال خواهد داشت.

کاهش ارزبری ۴۰ میلیون یورویی با اجرای پروژه‌های میز چهارم خودکفایی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایکوپرس، عادل پیرمحمدی، با بیان این که ارزش قراردادهای میز چهارم خودکفایی بیش از 600 میلیارد تومان است، در توضیح برنامه‌های امسال در حوزه طراحی و تامین قطعات مورد نیاز ایران خودرو، به همکاری با شرکت‌های زیرمجموعه صنایع دفاع اشاره کرد و گفت: ساپکو در راستای عمل به نهضت داخلی‌سازی و هم چنین در حرکت به سمت تحقق شعار جهش تولید، پروژه‌های مشترکی را با شرکت‌های صنایع دفاع تعریف و در دست همکاری و اجرا دارد که تعداد آن‌ها در مجموع 28 پروژه است.
  وی افزود: از این 28 پروژه، 10پروژه منجر به قرارداد شده و محصولات برخی از این پروژه‌ها مانند چاشنی انفجاری کمربند و ایموبیلایزر که به ترتیب از قطعات ماژول‌های تجهیزات ایمنی داخل اتاق و سیستم‌های شبکه و الکترونیک خودرو هستند، به تولید انبوه رسیده است.
  پیرمحمدی، با اشاره به برگزاری میزهای وزارت صمت با هدف تعمیق ساخت داخل، خاطرنشان کرد: در سال گذشته، وزارت صنعت، معدن و تجارت برای پیشبرد رویکرد ساخت داخل و کاهش تاثیر تحریم‌ها، با برگزاری سه میز خودکفایی تلاش کرد تا نیازمندی‌های صنعت خودرو را از طریق تکیه بر توانمندی‌های داخلی تامین کند.
  وی خاطرنشان کرد: بر این اساس، ساپکو در میزهای خودکفایی، 69 پروژه را که منجر به کاهش ارزبری 167 میلیون یورویی می‌شد، معرفی کرد. این شرکت در سه میز خودکفایی برگزار شده، در مجموع 45 پروژه را برای داخلی‌سازی 85 قطعه معرفی کرده که از این میان، 24 پروژه به تولید انبوه منجر شده است و 21 پروژه در دست اجرا است.
  مدیرعامل ساپکو افزود: کاهش ارزبری محقق شده این پروژه‌ها حدود 36 میلیون یورو برآورد شده است که با اتمام این پروژه‌ها از خروج 127 میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.
  وی با بیان این‌که تعمیق ساخت داخل و کاهش ارزبری یکی دیگر از وجوه جهاد خودکفایی است، اظهار کرد: ساپکو در این جبهه نیز موفق شده تا با انجام 44 پروژه میزان ارزبری قطعات این پروژه‌ها را 58 میلیون یورو کاهش داده و قیمت قطعات را به میزان 812 میلیارد تومان کاهش دهد.
  پیرمحمدی تصریح کرد: از سوی دیگر ساپکو برای تامین سرمایه مورد نیاز لازم برای انجام 21 پروژه ساخت داخل که منجر به کاهش ارزبری 173 میلیون یورویی خواهد شد، نیازمند سرمایه‌گذاری است.
  وی تصریح کرد: ساپکو همیشه به رسالت خود در تعمیق و تقویت ساخت داخل و خودکفایی عمل می‌کند و برگزاری میزهای خودکفایی وزارت صمت متوقف نشده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    • خودرو امروز ۵۰۹
    • خودرو امروز ۵۰۸
    • خودرو امروز ۵۰۷
    • خودرو امروز ۵۰۶
    • خودرو امروز ۵۰۵
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو