برنج

چرا رانندگان از طرح دوگانه سوز شدن خودرو‌ استقبال نمی‌کنند؟

عصر خودرو- سرپرست مدیریت طرح CNG در خصوص استقبال کم در طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودرو‌ها توضیحاتی ارائه کرد.

چرا رانندگان از طرح دوگانه سوز شدن خودرو‌ استقبال نمی‌کنند؟
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد حسین باقری سرپرست مدیریت طرح CNG با اشاره به استقبال کم خودرو‌ها در طرح رایگان دوگانه سوز کردن، گفت: به دلیل اینکه این طرح تازه و اواخر ماه گذشته آغاز شده و تا اطلاع رسانی شود زمان بر است.

  او ادامه داد: زمان زیادی برای استقبال مردم از این طرح نیاز است، با توجه به اینکه قیمت سوخت افزایش پیدا کرده است به نظر می‌رسد ثبت نام در این طرح روز به روز افزایش پیدا کند.

  دوگانه سوز شدن 60 هزار خودرو
  سرپرست مدیریت طرح CNG بیان کرد: در حال حاضر تا به امروز 60 هزار خودرو در این طرح ثبت نام کرده اند مصرف CNG مجددا افزایش یافت و به مرز 24.5 میلیون متر مکعب در روز رسید.

  باقری تصریح کرد: همزمان با افزایش قیمت بنزین و اجرای سهمیه‌بندی، طرحی در راستای تبدیل خودرو‌های بخش عمومی به خودرو‌های CNG سوز از طرف دولت به ما ابلاغ شد، یعنی دولت وزارت نفت را مکلف کرد تا خودرو‌های پرمصرف عمومی را به صورت رایگان CNG سوز کند.

  دوگانه سوز شدن یک میلیون و 464 هزار خودرو عمومی
  او اظهار کرد: در این راستا برنامه‌ریزی شده است که حدود یک میلیون و 464 هزار خودرو عمومی شامل انواع تاکسی‌ها و وانت‌بار‌ها به صورت رایگان دوگانه‌سوز شوند؛ اگر در کارخانه این خودرو‌ها دوگانه‌سوز شوند بخشی از هزینه دوگانه‌سوز کردن خودرو‌ها را نیز به صورت یارانه به تولیدکنندگان پرداخت می‌کنیم.

  باقری بیان کرد: سایتی که متقاضیان برای CNG سوز کردن خودرو‌ها باید به آن مراجعه کنند از اواخر خردادماه امسال راه‌اندازی شد، آدرس این سایت gcr.niopdc.ir است، روند ثبت نام در این سایت بسیار ساده بوده و متقاضیان می‌توانند با وارد کردن کد ملی و شماره پلاک خودرو برای دریافت خدمات رایگان اقدام کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط