برنج

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

افزایش داخلی سازی در صنعت خودرو با حمایت از نسل جوان و متخصص کشور

عصر خودرو- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: فرصت های طلایی را نباید به سهولت از دست داد و قطعا در بخش تولید و صنعت نیز تبدیل تهدید ها به فرصت می تواند موجب رشد و شکوفایی در این حوزه شود.

افزایش داخلی سازی در صنعت خودرو با حمایت از نسل جوان و متخصص کشور
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از سایپانیوز، بهروز محبی نجم آبادی با تأکید بر ضرورت حمایت از نسل جوان و متخصص کشور با هدف افزایش داخلی سازی در صنعت خودرو، گفت:  باعث افتخار است که 4 هزار شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد و نیروهای متخصص و جوانان با انگیزه در این شرکت ها مشغول کار هستند تا بدون وابستگی به دانش خارج از مرزها، نیازهای داخلی را مرتفع کنند.

  وی افزود: امروز داخلی سازی قطعات خودروسازان یکی از مسائل مهمی است که می بایست با برنامه ریزی کارشناسی شده و استفاده از ظرفیت های داخلی به آن توجه کرد.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی حمایت از شرکت های دانش بنیان و قطعه سازان داخلی را برگ برنده خودروسازان دانست و گفت: برای پایان دادن به وابستگی به خارج از مرزها و جلوگیری از خروج ارز از کشور می بایست به جوانان متخصص و ظرفیت های داخلی اهمیت دو چندانی داد و با حمایت از آنها در مسیر پیشرفت گام برداشت.

  وی افزود: اعتماد، برنامه ریزی کارشناسی شده و در اختیار قرار دادن امکانات مالی و غیر مادی به شرکت های واجد شرایط داخلی در جهت بومی سازی قطعات، می تواند کمک شایانی به خودروسازان در شرایط تحریم داشته باشد و مانع از کاهش تیراژ تولید و افزایش داخلی سازی شود.

  نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی عدم صدور نفت را بهترین فرصت در جهت خودکفایی داخلی دانست و گفت: فرصت های طلایی را نباید به سهولت از دست داد و قطعا در بخش تولید و صنعت نیز تبدیل تهدید ها به فرصت می تواند موجب رشد و شکوفایی در این حوزه شود و مجلس نیز در تلاش است تا با حمایت از تولید داخل در راستای تحقق جهش تولید در کشور گام بردارد.

  وی افزود: حمایت از بخش خصوصی توسط سیاست گذاران و آموزش این بخش در جهت اعتماد سازی می تواند زمینه ساز توسعه و بهره مندی کشور از ظرفیت های داخلی شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    • خودرو امروز ۴۸۸
    • خودرو امروز ۴۸۷
    آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
    آرشیو