خودروسازی ایلیاریمکس

حداکثر سرعت رانندگی در شهرها چندکیلومتر است؟

عصر خودرو- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق ماده ۱۲۶ آیین نامه راهنمایی و رانندگی میزان سرعت خودرو در جاده‌های مختلف مشخص شده است.

حداکثر سرعت رانندگی در شهرها چندکیلومتر است؟
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، سرهنگ اسماعیل خوشوقت با بیان اینکه طبق این آیین نامه دو گونه سرعت داریم، افزود: سرعت مجاز و سرعت مطمئنه دو گونه سرعتی هستند که در این آیین نامه آمده است.

  وی در خصوص سرعت مجاز خوردوها اظهارکرد: در جاهایی که تابلو محدودیت سرعت نصب شده، رانندگان وظیفه دارند بر اساس آن تابلو حرکت کنند و در صورتی که بالاتر از این سرعت رانندگی کنند، سرعت غیرمجاز محسوب می شود.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با جاده‌هایی که تابلو محدودیت سرعت نصب نشده خاطرنشان کرد: طبق آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی سرعت در جاده های اصلی، روزها 95 کیلومتر و در شب ها 85 کیلومتر، در معابر محلی همچون میادین و کوچه ها حداکثر سرعت 30 کیلومتر است.

  سرهنگ خوشوقت با بیان اینکه حداکثر سرعت در شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد 60 کیلومتر است، تصریح کرد: بلوار شهید هرمزپور یاسوج هر چند سه رفت و سه خط برگشت را دارد اما تعریف و شرایط استاندارد بزرگراه را ندارد و بزرگراه نیست که در این بلوار هم حداکثر سرعت 60 کیلومتر است.

  وی در خصوص سرعت مجاز خودروها در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها بیان کرد: در سطح شهرهای استان آزادراه و بزرگراه نداریم و در این خصوص نیازی نیست که صحبت کنیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط