برنج

آغاز طرح تبدیل یارانه ای خودروهای مسافربر شخصی به گازسوز

عصر خودرو- مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: فاز دوم طرح تبدیل یارانه ای خودروها به گازسوز، خودروهای مسافربر شخصی را تحت پوشش قرار می دهد که طبق برآوردهای صورت گرفته استارت کار از ماه های آینده آغاز می شود.

آغاز طرح تبدیل یارانه ای خودروهای مسافربر شخصی به گازسوز
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبر ی«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، محمدحسین باقری  با اشاره به آخرین وضعیت تبدیل خودروهای عمومی ، اظهار کرد: طبق مصوبه شورای اقتصاد، تبدیل یارانه ای خودروها به گازسوز برای خودروهای عمومی به صورت رایگان است که شامل تاکسی ها و انواع وانت ها با هر نوع پلاک شخصی و غیر شخصی می شود.

  وی با بیان اینکه در حال حاضر در فاز اول اجرای این طرح هستیم و با پیشرفت کار فاز دوم را نیز شروع خواهیم کرد، تاکید کرد: فاز دوم خودروهای مسافربر شخصی هستند که شامل اسنپ، تپسی و آژانس هایی که تحت کنترل و نظارت وزارت کشور و یا شهرداری ها هستند، می شود. در واقع دو فاز برای این طرح در نظر گرفته شده که شامل خودروهای عمومی و مسافربرهای شخصی است.

  مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به پیشرفت انجام شده در مسیر فاز اول اجرای طرح، اظهار کرد: در حال حاضر باتوجه به شرایط کشور و شیوع ویروس کرونا با تعطیلی کارگاه ها روبه رو بودیم ولی باتوجه به رعایت پروتکل ها از اواسط خرداد ماه پیمانکاران کار تبدیل را آغاز کردند و ثبت نام نیز در سایت www.niopdc.ir  در حال انجام است.

  95 هزار  نفر ثبت نام کردند

  به گفته باقری تا کنون حدود 95 هزار  ثبت نام صورت گرفته که از این تعداد 26 هزار و 400 خودرو شامل این طرح شده اند، 7500 خودرو تبدیل شده و 14 هزار و 500 خودرو در صف تبدیل هستند و نوبت خود را دریافت کرده اند.

  وی با بیان اینکه 4600 خودرو دیگر هنوز کارگاه خود را انتخاب نکردند و در فرایند کار انتخاب کارگاه و زمان مناسب برای تبدیل هستند، تصریح کرد: با توجه به استقبال خودروهای عمومی باید شرایط را بررسی کنیم و بعد از اینکه وضعیت خودروهای عمومی مشخص شد به سراغ خودروهای مسافربر شخصی می رویم.

  مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: در مجموع یک میلیون 464 هزار خودرو در طرح تبدیل رایگان قرار دارند که از این تعداد آنچه که خودرو عمومی وجود داشته باشد و در سامانه ثبت نام کنند تبدیل خواهیم کرد و بعد از اینکه این فاز انجام شد مرحله بعدی تبدیل یارانه ای مسافربرهای شخصی انجام می شود.

  باقری با تاکید بر اینکه طرح کلی مجموع خودروهای عمومی و مسافربر شخصی یک میلیون و 466 هزار خودرو را پوشش می دهد که ما امیدواریم فرایند به گونه ای پیش برود که بتوانیم این طرح را به طور کامل اجرایی کنیم، گفت: زمان اجرای فاز دوم بستگی به شرایط و استقبال خودرو های عمومی دارد اما باتوجه به صحبت هایی که با مسوولان ذیربط صورت گرفته است احتمال دارد که طی  ماه های آینده بحث خودروهای شخصی را مورد بررسی قرار دهیم و کار تبدیل آن ها را نیز آغاز کنیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    • خودرو امروز ۴۸۸
    • خودرو امروز ۴۸۷
    آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
    آرشیو