اطلس خودروکار کلیک

رئیس پلیس راهور ناجا:

مراجعه به دفترخانه برای نقل و انتقال خودرو اختیاری است

عصر خودرو- رئیس پلیس راهور ناجا گفت: مراجعه به دفترخانه برای نقل و انتقال خودرو اختیاری است.

مراجعه به دفترخانه برای نقل و انتقال خودرو اختیاری است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از شبکه خبر، هادیانفر درباره طرح بازگشایی دفاتر اسناد رسمی در مراکز تعویض پلاک،افزود: در گذشته این اتفاق رخ داد، اما بین دفاتر اسناد رسمی تفاهم وجود ندارد؛ در تهران چندصد دفتر اسناد رسمی وجود دارد، اما شش مرکز تعویض پلاک در حال فعالیت است.

  وی ادامه داد: کسانی که این طرح را ارائه دادند باید با بررسی بیشتری این موضوع را مطرح کنند، اطراف مراکز تعویض پلاک بیش از هشت دفتر اسناد رسمی وجود دارد و ضرورتی ندارد در این مراکز حضور داشته باشند.

  سردار هادیانفر گفت: کسانی که در این خصوص صحبت می‌کنند، باید قوانین را بیشتر بخوانند و از کارشناسان استفاده کنند؛ با این شرایط نباید به مردم استرس و تنش ایجاد کرد.

  رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اظهارات برخی افراد در خصوص لزوم مراجعه به دفاتر ثبت اسناد برای نقل و انتقال گفت: برخی طی مصاحبه‌هایی در چنین شرایطی ذهن مردم را مخدوش و می‌گویند، برای انجام فرآیند نقل و انتقال خودرو حتما باید به دفاتر ثبت اسناد مراجعه شود و مراجعه به پلیس وجهه قانونی ندارد؛ خطاب به این افراد می‌گویم که قانون را بخوانند.

  سردار هادیانفر افزود: در قانون تصریح شده که هر کسی می‌خواهد نقل و انتقال خودرو انجام دهد به پلیس مراجعه  و خود مالک، مدارک و وسیله نقلیه باید به احراز پلیس برسد.

  وی با بیان اینکه افرادی که اظهارات خلاف واقع مطرح می‌کنند، بهتر است که ماده 1287 قانون مدنی را بخوانند، گفت: قانون نیاز به تفسیر دارد و نه استنتاج؛ این قانون صریح، روشن و واضح است، ما اصراری به اینکه مردم به دفترخانه بروند یا نروند نداریم؛ مراجعه به دفترخانه برای نقل و انتقال خودرو اختیاری است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط