برنج

رئیس کل بیمه مرکزی خبر داد:

جزئیات طرح مجلس برای تغییر در شیوه سهیمه بندی بنزین

عصر خودرو- طبق اعلام رئیس کل بیمه مرکزی کسانی که بیمه درمان تکمیلی دارند در صورت ابتلا به کرونا می توانند هزینه‌های پزشکی خود را دریافت کنند.

جزئیات طرح مجلس برای تغییر در شیوه سهیمه بندی بنزین
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، غلامرضا سلیمانی امروز (دوشنبه) در نشست خبری که به صورت وباینار برگزار شد در رابطه با وضعیت پرداخت بیمه به بیماران کرونایی توضیحاتی ارائه کرد.

  رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به توافقی که در رابطه با تامین هزینه درمان بیماران کرونایی صورت گرفته است گفت که  مقرر شد کسانی که بیمه درمان تکمیلی دارند در صورت ابتلا به کرونا، هزینه های پزشکی خود را دریافت کنند.

  وی در ادامه با اشاره به سایر اقدامات انجام شده در صنعت بیمه در جریان کرونا گفت: بیمه مرکزی در اسفندماه 460 میلیارد تومان به وزارت بهداشت برای تسریع درمان بیماران کرونایی پرداخت کرده است.

  سلیمانی ادامه داد: برای این‌که بتوانیم بخشی از مشکلات کرونا را حل کنیم شرکت‌های بیمه برای پوشش ویژه این بیماری در قالب طرح‌های بیمه عمر اعلام تمایل کرده و ما نیز از آن استقبال کرده‌ایم.

  سرانه 710 هزار تومانی بیمه در ایران

  رییس کل بیمه مرکزی در ادامه به وضعیت بیمه در کشور نیز اشاره داشت و گفت: سرانه حق بیمه در ایران 710 هزار تومان است و با توجه به این‌که این رقم به صورت میانگین در کشورهای پیشرفته به 818 دلار می‌رسد که ما فاصله زیادی با آن داریم.

  وی همچنین با اشاره به این‌که میزان ریسک تحت پوشش در کشور حدود 500 میلیارد دلار است، اضافه کرد: تقریبا تمامی پروژه‌ها و ریسک‌ها توسط شرکت‌های اتکایی و بیمه‌گر مستقیم و حتی بیمه مرکزی تحت پوشش قرار دارد و امیدواریم توزیع ریسک به شرکت‌های خارجی را مجددا شروع کنیم.

  سلیمانی درباره‌ وضعیت بیمه‌های زندگی نیز یادآور شد: در حال حاضر 24 میلیون نفر تحت پوشش بیمه‌های زندگی قرار دارد که 14.7 درصد از پرتفوی کل صنعت بیمه را تشکیل می‌دهد. این در حالی است که ما به دنبال ایجاد صندوق بازنشستگی خصوصی هستیم تا افراد بتوانند در کنار صندوق‌های بیمه اجباری در صندوق‌های بیمه خصوصی هم عضو شوند.

  کرمان موتور