اطلس خودروکرمان خودرو

کاهش ۴۳ درصدی سود مالک شرکت ولوو در چین با رکود ناشی از کرونا

عصر خودرو- شرکت چینی جیلی که تحت مالکیت لی شوفو، صاحب شرکت خودروسازی ولوو، قرار دارد از افت ۴۳ درصدی سود خود در نیمه اول سال ۲۰۲۰ پس از تعطیلی های ناشی از شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضا خبر داد.

کاهش ۴۳ درصدی سود مالک شرکت ولوو در چین با رکود ناشی از کرونا
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، شرکت چینی جیلی که تحت مالکیت لی شوفو، صاحب شرکت خودروسازی ولوو، قرار دارد از افت 43 درصدی سود خود در نیمه اول سال 2020 پس از تعطیلی های ناشی از شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضا خبر داد.

  شرکت جیلی روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که درآمد خالص این خودروساز چینی در شش ماه ابتدایی سال جاری میلادی یعنی تا ماه ژوئن 2.3 میلیارد یوان (331 میلیون دلار) بوده است.

  پس از سقوط تقاضا برای خرید خودرو، درآمد این شرکت 23٪ کاهش یافت. این شرکت همچنین هدف فروش سالانه خود را از 1.41 میلیون دستگاه به 1.32 میلیون دستگاه کاهش داده است.

  بیماری همه گیر کرونا مصرف کنندگان را از نمایشگاه های اتومبیل دور نگه داشته و خودروسازان را وادار به توقف تولید کرده است و رکود این صنعت را که بیش از دو سال ادامه داشت، تشدید کرد.

  با کنترل این بیماری در چین، فروش خودرو در ماه های اخیر دوباره احیا شده و خودروسازان در حال سرمایه گذاری در بزرگترین بازار جهان هستند تا به آنها در بازگشت به رشد شرکت خود کمک کند.

  این در حالی است که شرکت جیلی تأکید کرد که مشکلات ناشی از بحران کرونا همچنان پابرجا خواهد بود و این باعث می شود که سال 2020 یکی از سخت ترین سال های تاریخ این شرکت باشد.

  این شرکت همچنین هشدار داد که "رقابت شدید بازار در چین می تواند بازهم بدتر شود.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط