اطلس خودروکرمان خودرو

احیای کارخانه‌های ورشکسته ساخت مخزن CNG

عصر خودرو- اجرای طرح تبدیل رایگان خودروهای عمومی به دوگانه سوز، موجب احیای کارخانه‌های تولید مخزن CNG در کشور شده که پیش از این ورشکسته و تعطیل شده بودند.

احیای کارخانه‌های ورشکسته ساخت مخزن CNG
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، پس از رها کردن موضوع توسعه صنعت CNG و نزدیک شدن قیمت عرضه بنزین و سوخت CNG در میانه دهه 90 شمسی و عدم استفاده از ابزارهای مشوق در این بخش، در طی سالهای گذشته شاهد افت تقاضا برای استفاده از سوخت پاک در کشور بودیم. از سوی دیگر بخشی از تقاضای موجود نیز با استفاده از مخازن وارداتی پاسخ داده می شد و عملا تا میانه سال گذشته از 10 مخزن‌ساز داخلی، فقط 2 مخزن ساز فعال باقی مانده و بقیه ورشکست شده و فعالیت خود را تعطیل کرده بودند.

  با ورود دوباره دولت به رونق صنعت CNG و با اجرای طرح رایگان تبدیل خودروهای بنزین سوز به دوگانه سوز که در فاز نخست با ثبت نام و تبدیل رایگان خودروهای عمومی آغاز شد، دوباره رونق به تولید داخلی مخازن CNG بازگشت.

  در میانه سال گذشته فقط 2 مخزن ساز داخلی فعال بودند اما امروز با گذشت 3 ماه از رونمایی از سامانه gcr.niopdc.ir و ثبت درخواست بیش از 95 هزار خودرو برای تبدیل رایگان به دوگانه سوز، 6 کارخانه ساخت مخزن CNG در کشور فعال است.

  حمید قاسمی ده‌چشمه، معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: یکی از مزایای طرح تبدیل رایگان خودروها به دوگانه سوز بحث اشتغال زایی است؛ در حال حاضر 6 کارخانه داخلی همزمان با هر کدام 1000 نفر ظرفیت اشتغال‌زایی در مدار هستند.

  وی افزود: روزانه می توانیم 1000 مخزن در کشور تولید کنیم و این ظرفیت هم‌اکنون فعال است.

  قاسمی ده‌چشمه با اشاره به ورشکست شدن کارخانه‌های تولید مخزن CNG‌ در طی سالهای گذشته، گفت: 4 کارخانه از کارخانه‌های ورشکست شده، احیا شده‌اند و یک کارخانه غیرفعال ساخت مخزن هم داریم که آن هم در آینده‌ای نزدیک فعال می شود و به مدار تولید و بهره برداری وارد می‌شود.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط