برنج

زیان خودروسازی اروپا

عصر خودرو- صنعت خودروی اروپا که به‌دنبال شیوع کرونا در نیمه نخست سال میلادی جاری ۹۰ میلیارد یورو خسارت دید، نگران زیانی بیش از این در پی عدم موفقیت در مذاکرات پسابرگزیت است

زیان خودروسازی اروپا
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد،  ویروس کرونا در مجموع 6 تولیدکننده اصلی خودرو اروپایی را در نیمه نخست سال 2020 میلادی نسبت به مدت مشابه سال 2019 از 90 میلیارد یورو درآمد محروم کرده است. خطوط تولید خودروسازهای اروپایی به‌دلیل بحران بهداشتی ناشی از کرونا تقریبا دو ماه در قاره کهن متوقف شد.
  زیان خودروسازی اروپا
  روزنامه اقتصادی «لزکو» فرانسه نوشت: در حالی که اصطکاک‌های عمیق و دشوار میان لندن و بروکسل واهمه عدم‌موفقیت در مذاکرات را ایجاد می‌کند، متخصصان این بخش (صنعت خودرو) برآورد می‌کنند که چنین سناریویی در طول 5 سال به خسارت 110 میلیارد یورویی منجر می‌شود. در این بخش که پیش‌تر به‌دلیل همه‌گیری کرونا کاهش نیرو داده بود، هم‌اینک نزدیک به 15 میلیون نفر مشغول به کار هستند.  صنعت خودروی اروپا که از همه‌گیری ویروس کرونا به‌طور گسترده آسیب دیده است از زیان مضاعف در صورت عدم موفقیت در مذاکرات پس از برگزیت واهمه دارد. با این سناریو میزان زیان تجاری تا سال 2025 ممکن است به 110 میلیارد یورو برسد، مبلغی که به حدود 100 میلیارد یورو خسارتی که در سال‌جاری به این صنعت وارد شده، اضافه می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط