اطلس خودرو

تشکل‌های خودرویی برای مقابله با قاچاق لوازم یدکی متمرکز شوند

عصر خودرو- مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: این دفتر از همه توان و ظرفیت تشکل‌ها، انجمن‌ها و اتحادیه‌ها به عنوان بازوی تخصصی و اجرایی، درسطح پیشگیری و نیز مبارزه با قاچاق استفاده خواهد کرد، اما تشکل‌های خودرویی برای مقابله با قاچاق لوازم یدکی باید متمرکز شوند.

تشکل‌های خودرویی برای مقابله با قاچاق لوازم یدکی متمرکز شوند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، «مهدی کوشا» در جلسه‌ای با هیات رییسه این انجمن افزود: حجم لوازم یدکی و قطعات خودرو که به شکل غیررسمی و قاچاق وارد کشور می شود، قابل توجه است.

  وی اضافه کرد: این میزان قاچاق علاوه بر اینکه از نظر اقتصادی و اجتماعی برای کشور زیان‌بار است، به دلیل کاربرد گسترده در خودرو و شبکه حمل و نقل کشور، سلامتی و امنیت هموطنان را نیز تهدید می‌کند.

  کوشا توضیح داد: برای مقابله با قاچاق، چنانچه نقاط آلوده در این حوزه به درستی آسیب‌شناسی شوند و گزارش‌های دقیق مردمی در این زمینه باشد، ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز در چارچوب مقابله و مبارزه نقشی اساسی ایفا خواهد کرد.

  وی،نسبت به تشکیل جلسات جزیره‌ای با انجمن‌ها و تشکل‌های مختلف در این حوزه انتقاد کرد و گفت: دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای رسیدن به نتیجه در این بخش چند برنامه محوری را در دستور کار قرار داده که تمرکز و همگرایی همه انجمن‌ها، اتحادیه‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد که در حوزه خودرو فعالیت دارند، یکی از آنها به شمار می‌آید.

  کوشا تاکیدکرد: تشکل‌های فعال در حوزه خودرو باید از حالت جزیره‌ای خارج شده و همه ظرفیت و توان آنها برای پیشگیری و مبارزه با قاچاق لوازم یدکی و قطعات در یکجا متمرکز شود، همچنین فرهنگ‌سازی، اقناع مسوولان و مردم بوسیله گزارش های خبری در رسانه‌ها از دیگر برنامه‌های این دفتر است.

  وی با اشاره به اهمیت و تاثیر کیفیت تولیدات داخلی در پیشگیری از قاچاق، گفت: تولید باکیفیت و در سطح کلاس جهانی و صادرات‌محور، مقدمه و پیش ­نیاز پیشگیری از قاچاق بشمار ­ می ­رود.

  مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد: برای رسیدن به نتیجه مطلوب در پیشگیری و مبارزه با قاچاق، همکاری همه بخش­های مرتبط اعم از مسوولان و تشکل­های مردمی ضروری است.

  به گزارش ایرنا، پیشتر مدیرکل پیشگیری قاچاق کالا و ارز، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از کشف یک‌هزار و 639 میلیارد ریال لوازم یدکی قاچاق خودرو از ابتدای امسال تا پایان مردادماه خبر داده بود.

  «امیرمحمد پرهام‌فر» افزود:‌ کشفیات قاچاق در حوزه لوازم یدکی خودرو در سال 97 به میزان یک‌هزار و 635 میلیارد ریال و سال گذشته چهار هزار و 311 میلیارد ریال بود که رشد 63 درصدی را نشان می‌دهد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط