اطلس خودروکار کلیک

تخصیص لاستیک با ارز دولتی به رانندگان کامیون و اتوبوس

عصر خودرو- یک مقام مسئول گفت: با توجه به ترخیص لاستیک‌های موجود در گمرک‌های کشور، مشکل کمبود لاستیک تا حدودی رفع شده است.

تخصیص لاستیک با ارز دولتی به رانندگان کامیون و اتوبوس
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، داریوش باقرجوان مدیر کل دفتر حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه روند توزیع لاستیک در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای همان روند گذشته است، گفت: وسایل نقلیه سنگین بر اساس پیمایش‌هایی که انجام می‌دهند، لاستیک مورد نیاز خود را از طریق حواله‌هایی که در سامانه راهداری توزیع می‌شود، دریافت می‌کنند.

  او ادامه داد: بر این اساس رانندگان به اداره کل حمل‌ونقل جاده‌ای استان‌ها مراجعه می‌کنند و در صورتی که مشمول دریافت حواله باشند از سامانه مخصوص سازمان راهداری حواله‌های لاستیک را دریافت می‌کنند؛ که در این حواله‌ها آدرس فروشنده، آدرس نمایندگی، سایز و نوع لاستیک مشخص شده است و رانندگان می‌توانند بلافاصله بعد از واریز مبلغ، لاستیک مورد نیاز خود را دریافت کنند.

  باقر جوان تاکید کرد: میزان پیمایش اتوبوس‌ها برای دریافت 2 حلقه لاستیک، 10 هزار کیلومتر و میزان پیمایش کامیون‌ها هم 15 تا 20 هزار کیلومتر است که به نسبت نوع بارگیری و پیمایش می‌توانند لاستیک مورد نیاز خود را دریافت کنند.

  مدیر کل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اینکه به طور تقریبی از اوایل سال ارز نوع اول که همان 4 هزار و 200 تومانی است و همچنین ارز نیمایی برای واردات لاستیک تخصیص داده شده است، افزود: لاستیک‌های وارد شده در سامانه توسعه تجارت وزارت صمت وارد شده است.

  مدیر کل دفتر حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری توضیح داد: طبق مصوبه اخیر هر لاستیکی که تا اول شهریور ماه امسال در گمرک اظهار شده باشد شامل ارز دولتی می‌شود.

  او افزود: در صورتی که بانک مرکزی پیش از این برای آن لاستیک‌ها ارز 4 هزار و 200 تومانی در نظر گرفته باشد امروز با همین نرخ می‌توانند ترخیص شوند.

  باقرجوان ادامه داد: متقاضیان هم براساس حواله لاستیک و با توجه به میزان پیمایش می‌توانند در سامانه، برند و سایز لاستیک مورد نظر خود را انتخاب  و آن را با ارز 4 هزار و 200 تومانی خریداری کنند.

  این مقام مسئول با بیان اینکه حدود 300 هزار حلقه لاستیک در سامانه موجود است، گفت: 200 هزار حلقه دیگر به آن اضافه می‌شود و بنابراین 486 هزار حلقه لاستیک با ارز دولتی موجود بوده است.

  مدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری در پایان تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد که لاستیک‌هایی که از طریق دیگر وارد کشور شده‌اند را هم به این سامانه اضافه کنیم تا هرچه سریعتر بازار به تعادل برسد و مشکل رانندگان در بحث کمبود لاستیک برطرف شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    • خودرو امروز ۵۰۹
    • خودرو امروز ۵۰۸
    • خودرو امروز ۵۰۷
    • خودرو امروز ۵۰۶
    • خودرو امروز ۵۰۵
    آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
    آرشیو