اطلس خودروکار کلیک

مدیر عامل ایران‌خودرو در آیین واگذاری ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس به شهرداری تهران:

نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، دستاورد اعتماد به تولید داخل است

عصر خودرو- مدیر عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی را یکی از دستاوردهای اعتماد به تولید داخل کشور دانست و گفت: رضایت مردم و شهروندان حاصل این اعتماد خواهد بود.

نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، دستاورد اعتماد به تولید داخل است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایکوپرس، فرشاد مقیمی ضمن اعلام آمادگی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در بخش خودروهای برقی، گفت: با شروع به تولید در این بخش، قادر هستیم سطح داخلی‌سازی را در مدت کوتاهی، به میزان قابل توجه افزایش دهیم.
  وی تصریح کرد: خط تولید اتوبوس در ایران‌خودرو دیزل بعد از حدود 9 سال توقف، احیا شده و برنامه تولید روزانه به زودی به 40 دستگاه خواهد رسید. این برنامه در پایان سال جاری به 60 دستگاه و در اوایل سال آینده به 70 دستگاه افزایش خواهد یافت.
  مقیمی تعمیق ساخت داخل را یکی از مهم‌ترین موضوعات در سیاست‌های کلان کشور خواند و گفت: ایران‌خودرو دیزل توانسته سطح داخلی سازی اتوبوس را از 29 درصد به 38 درصد برساند که این عدد تا پایان سال به 46 درصد خواهد رسید.
  وی افزود: میزان ارزبری تولید اتوبوس از 58 هزار یورو به 50 هزار یورو رسیده که این عدد نیز تا پایان سال با افزایش ساخت داخل، به 44 هزار یورو کاهش خواهد یافت و در صورت استمرار قراردادهای نوسازی، در سال آینده نیز این میزان به 33 هزار یورو خواهد رسید.
  مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو ایجاد وحدت و همدلی میان خودروسازان را نتیجه هدف‌گذاری در داخلی سازی تولید دانست و گفت: امیدواریم با اعتماد به تولید داخل، قراردادهای نوسازی استمرار یابد.
  وی از تحقق جهش تولید در گروه صنعتی ایران‌خودرو‌ خبر داد و ضمن جهادی خواندن این اقدام گفت: از ابتدای امسال تا امروز در بخش سواری 56 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال گذشته و در بخش خودروهای سنگین در همین بازه زمانی 42 درصد افزایش را به ثبت رسانده‌ایم.
  مقیمی اظهار امیدواری کرد، شیرینی اقدام امروز و بهره‌برداری از 100 دستگاه اتوبوس، به کام مردم و شهروندان بنشیند.
  گفتنی است، امروز 100 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس از قرارداد ایران‌خودرو دیزل و شهرداری تهران برای نوسازی 250 دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی از محل تفاهم‌نامه 800 دستگاهی به مرحله بهره‌برداری رسید. فاز نخست این قرارداد در مدت کوتاه دو ماه به اجرا گذاشته شده و 150 دستگاه نیز تا پایان سال تحویل شهرداری تهران خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    • خودرو امروز ۵۰۹
    • خودرو امروز ۵۰۸
    • خودرو امروز ۵۰۷
    • خودرو امروز ۵۰۶
    • خودرو امروز ۵۰۵
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو