اطلس خودروکار کلیک

رییس پلیس راهور ناجا خبر داد:

جریمه نیم میلیونی ۱۷ هزار خودرو به خاطر کرونا

انصراف رانندگان ۴۰۰هزار خودرو از سفر

عصر خودرو- رییس پلیس راهور ناجا از اعمال قانون نیم میلیونی ۱۷هزار خودرو و جلوگیری از سفر قریب به ۴۰۰هزار وسیله نقلیه در دوران اجرای محدودیت های کرونایی سفر در ۲۵ مرکز استان خبر داد.

جریمه نیم میلیونی ۱۷ هزار خودرو به خاطر کرونا
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، سردار سید کمال هادیانفر با اشاره به مصوبه ستادملی مقابله با کرونا درباره اجرای محدودیت تردد در معابر ورودی و خروجی 25 مرکز استان کشور، گفت:  با اشاره به تشریح طرح محدودیت‌های تردد در راستای کاهش شیوع کرونا که در کشور اجرا شد، گفت: برابر تصمیم این ستاد که پلیس راهور ناجا مجری آن است،  از ساعت 12 روز دوشنبه هفته گذشته تا ساعت 24 روز جمعه 16 آبان ماه خروج تمامی خودروهای شخصی با پلاک بومی از 25 مرکز استان و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به این 25 مرکز استان ممنوع و بنا شد تا متخلفان 500 هزار تومان جریمه شوند.

  وی با بیان اینکه این طرح در مبادی ورودی و خروجی 25 مرکز استان شامل مراکز استان‌های تهران، البرز، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، فارس، خوزستان، کردستان، اصفهان، قم، مرکزی، خراسان جنوبی، اردبیل، کرمانشاه، بوشهر، هرمزگان، یزد، لرستان، خراسان شمالی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، همدان، زنجان، سمنان و کرمان اجرا شد، گفت:در طول اجرای این طرح رویکرد اصلی ما ارشاد و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه بود، در همین راستا نیز به همکارانمان تاکید کردیم که در مرحله اول از رانندگان بخواهند که از سفر انصراف دهند. در همین راستا نیز بیش از 396 هزار دستگاه وسیله نقلیه بازگردانده شدند که لازم می‌دانم از همکاری آنها با پلیس و ستاد ملی مقابله با کرونا تشکر کنم.

  رییس پلیس راهور ناجا ادامه داد: همکاران من در 326 نقطه در مبادی ورودی و خروجی این 25 مرکز استان  حضور داشتند و در این میان ماموران ناگزیر شدند بیش از 17 هزار خودرو را که اصرار بر تردد و بی توجهی به قوانین داشتند جریمه کنند. 170 خودرو نیز به همین دلیل توقیف و به پارکینگ‌ منتقل شدند.

  وی در مورد تاثیر این طرح بر کاهش ترددها نیز گفت: طبق آمارهای ما در مجموع 25 استان هدف  36.8 درصد کاهش تردد را شاهد بودیم. تردد خودروهای شخصی نیز در این مدت کاهش 38.3 درصدی داشت و به طور میانگین در سراسر کشور ترددها 32 درصد کاهش داشت.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۸
    • خودرو امروز ۵۱۷
    • خودرو امروز ۵۱۶
    • خودرو امروز ۵۱۵
    • خودرو امروز ۵۱۴
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو