آرین موتور

سخنگوی انجمن تایر اعلام کرد:

شرط تایرسازان برای کاهش قیمت لاستیک

عصر خودرو- سخنگوی انجمن تایر گفت: برای کاهش قیمت تایر نیازمند کاهش قیمت مواد اولیه هستیم و این در حالی است که نرخ مواد اولیه افزایشی است.

شرط تایرسازان برای کاهش قیمت لاستیک
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، مصطفی تنها سخنگوی انجمن تایر در مورد تأثیر کاهش نرخ ارز بر کاهش قیمت تایر اظهار داشت:‌ در صورتی که قیمت تمام شده تولید تایر کاهش یابد، قیمت این محصول نیز کاهش خواهد یافت.

  وی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت‌های فروش کارخانه‌های تایرسازی مربوط به مصوبه قیمت‌گذاری خرداد ماه است که در خرداد نیز اسناد مربوط به قیمت تمام شده تولید در اول سال مورد ارزیابی قرار گرفته بود، یعنی قیمت فعلی تایرها بر اساس قیمت تمام شده ابتدای سال محاسبه می‌شود.

  وی با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه تولید تایر از ابتدای سال تا کنون،‌گفت: بیدوایر یکی از مواد اولیه تولید تایر است که اول سال کیلویی 9900 تومان خریداری می‌شد اما حالا با قیمت 23600 تومان خریداری می‌شود. همچنین SBR که یک محصول پتروشیمی است اول سال کیلویی 10 هزار تومان عرضه می‌شد اما حالا قیمت آن به کیلویی 40 هزار تومان رسیده است.

  سخنگوی انجمن تایر تأکید کرد: برای کاهش قیمت تایر باید قیمت زنجیره تولید کاهش یابد، هر وقت قیمت مواد اولیه پایین بیاید قیمت محصول تایر نیز کاهش خواهد یافت.

  وی ادامه داد: اخیراً یکی از شرکت‌های تایرساز ارز نیمای مورد نیاز خود را با قیمت 27 هزار تومان خریداری کرد، برای تولید نیازمند تهیه ارز نیما هستیم و کاهش نرخ ارز اسکناس تأثیری در قیمت تمام شده تولید ندارد.

  تنها تأکید کرد: اقتصاد کشور دچار مشکل شده که باید در همه زنجیره تولید، این مشکل برطرف شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط