خودروسازی ایلیاریمکس

نوسازی ۱۰ هزار دستگاه تاکسی برون شهری تا پایان سال

عصر خودرو- ضامنی گفت: تا ۱۰ روز آینده تاکسی‌های پیش فاکتور شده به متقاضیان تحویل داده می‌شوند و تا پایان سال هم ۱۰ هزار دستگاه تاکسی به متقاضیان تحویل داده می‌شوند.

نوسازی ۱۰ هزار دستگاه تاکسی برون شهری تا پایان سال
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در برنامه شبکه خبر با بیان اینکه یک هزار و 500 نفر در نوبت دریافت خودروی خود هستند، گفت: از ابتدای امسال تا کنون 4 هزار و 935 دستگاه تاکسی به متقاضیان تحویل داده شده است.

  او ادامه داد: در بعضی شهرها، شهرداری تسهیلات ارزان قیمت 50 و 70 میلیون تومانی برای ترمیم ناوگان تاکسیرانی در نظر گرفته است و برای یک هزار و 500 دستگاه هم تشکیل پرونده صورت گرفته که بعد از طی مراحل مختلف به زودی منجر به تحویل خودرو می‌شود.

  مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با بیان اینکه به دو صورت، فرآیند تحویل خودرو‌ها انجام می‌شود، افزود: بخشی از خودرو‌ها در برخی از شهر‌ها با مشارکت دستگاه‌های مختلف و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت تحویل داده می‌شوند.

  این مقام مسئول ادامه داد: برخی از خودرو‌ها از طریق تسهیلات ارزان قیمت 50 تا 70 میلیون تومان پرداخت می‌شوند و متناسب با شهر‌ها این تسهیلات به متقاضیان تحویل داده می‌شوند.

  ضامنی اظهار کرد: در بحث اسقاط خودرو‌ها هم حدود 20 میلیون تومان در قالب لاشه خودرو به رانندگان پرداخت می‌شود و هم اکنون قیمت تاکسی پژو 405، 104 میلیون تومان و سمند EF7 هم 118 میلیون تومان است. او با بیان اینکه در ابتدای طرح نوسازی تاکسی‌ها با مشکلات بسیار زیادی در این حوزه روبه‌رو شده‌ایم، گفت: به استناد قانون هوای پاک خودروسازان مکلف به تولید خودرو‌هایی با استاندارد یورو 5 بودند، اما خودور‌هایی که تولید شده برابر با استاندارد یورو 4 بودند.

  ضامنی با بیان اینکه با پیگیری‌هایی که انجام داده‌ایم درخواست کردیم که تعدادی از این خودروهای تولید شده ترخیص و شماره گذاری شوند، افزود: در نهایت مجوزی برای شماره گذاری صادر شد و 5 هزار دستگاه صادر شدند و مقرر شد تا پایان سال 99 خودرو‌های با سطح آلایندگی یورو 4 ترخیص و شماره گذاری شوند.

  او تاکید کرد: در طرح اول نوسازی خودرو موفق شدیم حدود 4 هزار 935 خودرو را شماره گذاری کنیم تا در ادامه خودروسازان خودروهای با سطح آلایندگی یورو 5 را در دستور کار خود قرار دهند. هم اکنون یک هزار و 500 متقاضی در مرحله صدور پیش فاکتور و تحویل منجر به نوسازی ناوگان قرار دارند.

  ضامنی بیان کرد: یک هزار و 500 دستگاه در مرحله صدور پیش فاکتور قرار گرفته‌اند و در برخی از شهر‌ها از جمله تهران و مشهد با همکاری دستگاه‌های مختلف تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می‌شود و در کل مذاکراتی هم با بانک‌های عامل انجام داده‌ایم تا تسهیلاتی پرداخت شود.

  مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اظهار کرد: تا 10 روز آینده خودروهای پیش فاکتور شده به متقاضیان تحویل داده می‌شوند، امیدواریم تا پایان سال 10 هزار دستگاه تاکسی به متقاضیان تحویل داده شوند.

  او در پایان گفت: از بانک‌های عامل درخواست تسهیلات نوسازی را داریم و امیدواریم خودروسازان مشکل تغییر قیمت‌ها را حل کنند، چرا که در طول سه ماه هر بار با مشکل افزایش قیمت روبه‌رو بوده‌ایم. بی‌شک این رشد قیمت‌ها مشکل نوسازی را به تاخیر می‌اندازد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط