اطلس خودروکار کلیک

کمرنگ شدن حضور نیسان در اروپا

عصر خودرو- خودروسازی ژاپنی نیسان در بیانیه ای اعلام کرد حضور خود را در بازارهای اروپایی کم می کند.

کمرنگ شدن حضور نیسان در اروپا
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، مقامات خودروسازی نیسان در نظر دارند تا با واگذاری برخی از خطوط تولید و امکانات زیرساختی خود در اروپا به خودروسازی رنو، حضور کمرنگ تری در قاره سبز داشته باشند. رنو شریک اروپایی نیسان محسوب می شود و جای آن را به ویژه در شرق اروپا خواهد گرفت. پس از اتفاقاتی که منجر به کناره گیری و محاکمه کارلوس گون- مدیرعامل سابق نیسان شد، این خودروسازی در راستای استراتژی بازسازی خود در نظر دارد کانال های توزیع خود را در 30 کشور جهان ببندد. قرار است خط تولید این برند در اسپانیا نیز بسته و به یک مرکز نگهداری قطعات یدکی خودرو تبدیل شود. 

  گون در سال 2018 به اتهام سو استفاده مالی از مقام خود برکنار شد و پس از آن از ژاپن فرار کرد. این وقایع در برنامه های مشترک رنو و نیسان اخلال زیادی ایجاد کرد.  

  اگرچه هنوز مشخص نیست که نیسان تا چه میزانی می خواهد حضور خود در اروپا را کاهش دهد اما مقامات آن پیشتر اعلام کرده بودند تمرکز این خودروساز در سال 2021 معطوف به تصاحب سهم بیشتر در بازارهای چین، ژاپن و آمریکا خواهد بود. 

  انتظار می رود زیان عملیاتی نیسان در سال مالی 2021 حدود 340 میلیارد ین ( 3.25 میلیارد دلار) باشد که در صورت تحقق، این رقم یک رکورد خواهد بود. با هدف کاستن از هزینه های عملیاتی نیسان ظرفیت تولید خودروهای خود را یک پنجم کاهش می دهد. 

  نیسان تنها خودروساز ژاپنی نیست که حضورش را در اروپا کم می کند، پیشتر هوندا با صدور بیانیه ای اعلام کرده بود در راستای عمل به استراتژی جدید این شرکت در کاهش هزینه ها و بازسازی ساختاری از ابتدای سال 2022 از بازار خودروی روسیه خارج خواهد شد و فعالیت آن در این کشور تنها محدود به موتورسیکلت و تجهیزات موتوری خواهد شد. قرار است ارایه خدمات پس از فروش به مشتریان روس این شرکت که تا سال 2021 خودروهای هوندا می خرند ادامه یابد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط