خودروسازی ایلیاریمکس

«سرعت بالا» مهمترین عامل تشدید خسارت در تصادفات

عصر خودرو- معاون عملیات پلیس راهور پایتخت، سرعت بالای وسایل نقلیه را مهمترین عامل تشدید خسارت در تصادفات رانندگی اعلام کرد.

«سرعت بالا» مهمترین عامل تشدید خسارت در تصادفات
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور پایتخت در خصوص  عواملی‌ که خسارات ناشی از تصادفات را افزایش می‌دهد اظهار داشت: سرعت بالا یکی از مهمترین عوامل تشدید خسارات ناشی از تصادفات است.

  معاون عملیات پلیس راهور پایتخت تصریح کرد: اگر در حادثه تصادفی دلایل دیگری اعم از عدم توجه کافی به جلو یا عدم رعایت حق تقدم را در نظر بگیرید  درصورت بالا بودن سرعت است که خسارات جبران ناپذیری به بار می آید‌‌.

  سرهنگ رازقی به نتیجه تحقیقات اشاره و اعلام کرد: تحقیقات نشان داده است که اگر راننده ای با سرعت30 کیلومتر بر ساعت رانندگی کند در صورت برخورد با عابر پیاده فقط 5 درصد احتمال فوت عابر متصور است؛ اما اگر سرعتش به 45 کیلومتر افزایش یابد احتمال فوت عابر 50 درصد و اگر سرعت 80 کیلومتر بر ساعت باشد در صورت برخورد با عابر پیاده  صد در صد عابر فوت می‌کند.

  وی از رانندگان درخواست کرد با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و پرهیز از سرعت و سبقت غیر مجاز به رانندگی اقدام کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط