خودروسازی ایلیاریمکس

فروش باتری ماشین ایرانی با برچسب فرانسوی!

عصر خودرو- رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باطری و خدمات برق تخصصی خودرو گفت:برخی افراد روی باتری‌های ماشین داخلی برچسب فرانسوی می‌زنند و آن را با قیمت چند برابری می‌فروشند.

فروش باتری ماشین ایرانی با برچسب فرانسوی!
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تقی علی اکبری رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باطری و خدمات برق تخصصی خودرو گفت: در گذشته نیاز بود که 70 درصد نیاز داخل در زمینه باطری، از طریق واردات تامین شود و اکنون توانسته ایم این کالا را در داخل تولید کنیم و دیگر نیاز به باتری ماشین وارداتی نداریم.

  او تشریح کرد: اکنون باتری هایی که در داخل کشور تولید می شوند دارای کیفیت بالایی هستند و می توان گفت کیفیت باطری های داخلی حتی از نمونه های وارداتی هم بهتر است و در مواردی مشاهده می شود که برخی افراد روی باتری های داخلی برچسب فرانسوی می زنند و آن را به اسم این کشور و با قیمت چند برابری می فروشند.

  رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باطری و خدمات برق تخصصی خودرو با تاکید بر کیفیت بالای باتری‌های داخلی در برابر باتری‌های وارداتی، ادامه داد:برخی افراد باتری ماشین 800 هزار تومانی ایرانی را با زدن برچسب فرانسوی به قیمت 4 میلیون و 300 هزار تومان فروخته می فروشند، در حالی که این کالا کاملا ایرانی است.

  علی اکبری تشریح کرد: باتری هایی که در داخل تولید می شود گارانتی دارند و هیچ مشکلی در آنها وجود ندارد. هم می توانیم نیاز داخل را تامین کنیم و علاوه بر این بسیاری از سازندگان باتری خودرو را به افغانستان و عراق صادر می کنند و قیمت بسیار مناسبی دارد.

  رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باطری و خدمات برق تخصصی خودرو  افزود: برخی ادعا دارند که باتری های ایرانی گران است اما به هیچ عنوان اینگونه نیست و قیمت مناسبی دارد. اگر حتی قیمت برخی از مدل ها بالا باشد، به دلیل استفاده سرب در آنهاست چرا که سرب بسیار گران است.

  او گفت: قیمت باتری پراید که برای تمام خودروهای داخلی استفاده می شود، کمتر از 400 هزار تومان است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط