اطلس خودروکار کلیک

اعتراف ایلان ماسک به وجود ایراد در خودرو‌های تسلا

عصر خودرو- مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا اعتراف کرد که کیفیت خودرو‌های این شرکت بر اثر افزایش تولیدات ایراد‌هایی دارد و از مردم خواست هم اکنون از خرید خودرو‌های این شرکت صرف نظر کنند.

اعتراف ایلان ماسک به وجود ایراد در خودرو‌های تسلا
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، «ایلان ماسک» میلیاردر آمریکایی و مدیر عامل شرکت خودروسازی تسلا اعتراف کرده است که کیفیت خودرو‌های این شرکت در زمان افزایش گسترده تولید کاهش یافته و ایراد‌هایی در آن مشاهده شده است.

  او در مصاحبه‌ای با «سندی مونرو»، تحلیلگر صنعت خودرو گفت: تسلا در اواخر سال 2020 به سرعت ساخت ماشین خود افزود و این مسئله به گونه‌ای بود که رنگ خودرو‌ها خراب و دچار ایراد شد.

  تسلا انتقادات زیادی را در مورد نقص تولید و کیفیت اتومبیل‌های خود دریافت کرده است، خصوصاً پس از اینکه ساخت خودرو‌های خود را در مقادیر نسبتاً زیاد با مدل 3 و مدل Y آغاز کرد.

  ماسک در اوایل ماه جاری در مصاحبه‌ای گفت: ما برای انجام مراحل تولید مدتی زمان صرف کردیم و دوستان از من سوال می‌کنند چه زمانی باید تسلا بخرم؟ به آن‌ها می‌گویم: یا در ابتدای کار آن را خریداری کنید یا زمانی که تولید به ثبات رسید.

  او افزود: در این سطح تولید و قرار گرفتن در موقعیت صعودی و درست کردن همه چیز با جزئیات کوچک بسیار دشوار است.

  مونرو سوال کرد که چرا در مدل 3 جدید مشکلات رنگ وجود دارد، در حالی که ماشین دیگری که یک ماه بعد ساخته شد بهتر بود و ماسک پاسخ داد که تسلا در پایان سال گذشته، حتی در ماه دسامبر، کیفیت رنگ را بهبود داده است.

  در حالی که خودروی مدل 3 اکنون بیش از سه سال عمر دارد، تسلا بیشتر سال 2020 را صرف دستیابی به هدفی بلند پروازانه که ماسک برای فروش 500000 اتومبیل تعیین کرده بود، صرف کرد و به نظر می‌رسد این هدف منجر به مشکلات کیفیتی در حوزه رنگ خودرو‌ها شده است.

  ایلان ماسک گفت: یکی از اتفاقاتی که هنگام افزایش تولید در حال رخ دادن بود این بود که لزوماً رنگ به اندازه کافی خشک نشده بود.

  مونرو به دلیل موشکافی در مورد انواع اتومبیل‌ها مشهور است و انتقادات او در مورد خودرو‌های تسلا محبوبیت ویژه‌ای دارد و بررسی مدل 3 در سال 2018 به ویژه در با مقایسه کیفیت آن با کیا از دهه 1990 بسیار دشوار بود.

  در آن زمان مونرو گفت که نمی‌تواند تصور کند چگونه این کار را تولید کرده است و ایلان ماسک در مصاحبه گفت: من فکر کردم انتقاد شما دقیق است.

  این مصاحبه یکی از برجسته‌ترین مصاحبه‌های ماسک پس از زمانی طولانی است و او و مونرو در بسیاری از موضوعات تسلا مانند صندلی‌های سفارشی شرکت، نحوه تلاش برای جلوگیری از مشکلات کیفیت مشابه با مدل Y و راهنمای رباتیک و مسائل دیگری با یکدیگر گفتگو کردند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۲۳
    • خودرو امروز ۵۲۲
    • خودرو امروز ۵۲۱
    • خودرو امروز ۵۲۰
    • خودرو امروز ۵۱۹
    • خودرو امروز ۵۱۸
    • خودرو امروز ۵۱۷
    • خودرو امروز ۵۱۶
    • خودرو امروز ۵۱۵
    آخرین بروزرسانی ۱۳ ساعت پیش
    آرشیو