آرین موتور

سخنگوی انجمن صنعت تایر:

الزام صدور حواله برای فروش تایرهای سنگین لغو شد

عصر خودرو- سخنگوی انجمن صنعت تایر با اعلام اینکه با تصمیم وزارت صنعت توزیع کنندگان می توانند خارج از حواله ها تایرهای سنگین بفروشند، گفت: حتی سهمیه فروش آزاد تایر سنگین توسط واحدهای تولیدی افزایش پیدا کرده است.

الزام صدور حواله برای فروش تایرهای سنگین لغو شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، مصطفی تنها در خصوص تصمیم وزارت صمت که امکان توزیع تایرهای سنگین به صورت غیرسیستمی به وجود آمده است، گفت: در حال حاضر متقاضی برای حواله ها کاهش پیدا کرده و فروش برای واحدهای تولیدی معقول نیست.

  وی با اعلام اینکه با تصمیم وزارت صنعت توزیع کنندگان  می توانند خارج از حواله ها تایرهای سنگین بفروشند و حتی سهمیه فروش آزاد تایر سنگین توسط واحدهای تولیدی افزایش پیدا کرده است، افزود: تولید کنندگان با این روش که به صورت مقطعی است می توانند تایرهای خود را فروخته و روند تولید خود را با سرعت بیشتری انجام دهند.

  سخنگوی انجمن صنعت تایر تصریح کرد: در شرایط فعلی این تصمیم در فروش بسیار مؤثر خواهد بود و نباید نگران ایجاد رانت شد چراکه بازار اشباح بوده و قیمت ها روند افزایشی ندارد.

  وی با بیان اینکه فعلا این تصمیم موقتاً تا دو ماه اجرایی می شود، گفت: با مدیریت عرضه می توان التهابات بازار را کاهش داده و مانع افزایش قیمت ها شد.

  بر اساس این گزارش، محمدصادق مفتح، قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی اخیرا از ابلاغیه‌ای خبر داد که براساس آن شرکت‌های تولیدکننده تایر می‌توانند 50درصد از تولید تایرهای سنگین سایز 24 خود را جهت جلوگیری از رسوب شدن بیش از حد آن در انبارها، در خارج از سامانه توزیع سیستمی تایر توزیع کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط