خودروسازی ایلیاریمکس

لزوم واکسیناسیون رانندگان تاکسی

جان باختن ۲۰۰ تاکسیران با کرونا در تهران

عصر خودرو- رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به اینکه از ابتدای شیوع کرونا بالغ بر ۲۰۰ نفر از تاکسیرانان شهر تهران جان خود را به سبب ابتلا به کرونا از دست داده اند و نیز با توجه به فعالیت حدود یک صد هزار نفری جامعه تاکسیرانی در تهران که روزانه جابجایی تعداد کثیری از شهروندان را در شهر انجام می دهند، برای جلوگیری هر چه بیشتر از انتشار و شیوع ویوروس کرونا لازم است تاکسیرانان عزیز در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند.

جان باختن ۲۰۰ تاکسیران با کرونا در تهران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، محمد جواد حق شناس در دویست و نودمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حداقل دو هفته اخیر به واسطه  پیک چهارم کرونا، شهر تهران و مردم تهران در وضعیت بسیار سختی گرفتار آمدند، به طوریکه رکورد آمار فوت شدگان  بهشت زهرا در 50 سال گذشته شکست. با این وجود شاهد هستیم به  واکسیناسیون کسانی که دارند خدمات ارزنده ای را به مردم تهران ارائه می دهند توجه لازم صورت نگرفته است.

  وی افزود: لذا به  شهردار محترم  در راستای حمایت از کارکنان سیستم حمل و نقل عمومی این تذکر را می خوانم تا اقدام عملی در واکسیناسیون این عزیزان صورت گیرد.با توجه به مکاتبه شهردار تهران  با وزیر محترم بهداشت در راستای واکسیناسوین کووید 19 برای رانندگان سیستم حمل و نقل عمومی و با توجه به پاسخ ارائه شده مبنی بر قرار گرفتن حمل و نقل عمومی در فاز سوم واکسیناسیون به استحضار می رساند از ابتدای شیوع کرونا علی رغم خطرات موجود، ناوگان تاکسیرانی با سهم 23 درصدی در حوزه حمل و نقل عمومی به خدمات دهی ارزنده خود ادامه داده و تاکنون نزدیک به دویست نفر از همکاران عزیز و تاکسیرانان زحمتکش به خاطر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. رانندگانی که فداکارانه در محیط بسته و محدود تاکسی به صورت بی دفاع هر لحظه در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند.

  وی تاکید کرد: با توجه به فعالیت حدود یکصد هزار نفری جامعه تاکسیرانی و جابجایی تعداد کثیر شهروندان تهرانی که در وضعیت قرمز کرونایی شهر تهران در حال خدمات دهی هستند و در معرض خطر قرار دارند تقاضا دارم  در جهت حفظ سلامت و برای جلویگری از انتشار هر چه بیشتر ویروس اولویت مناسب تری را به این عزیزان اختصاص دهند و با  طرح موضوع در ستاد ملی کرونا در این خصوص تجدید نظر و حقوق این عزیزان محترم شمرده شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط