آرین موتور

آزادراه‌‌ شیراز-اصفهان امسال تمام می‌شود

عصر خودرو- معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آزادراه شیراز-اصفهان و ادامه آزادراه حرم تا حرم از گرمسار تا سمنان تا پایان سال زیر بار عبور ترافیک می‌رود، از تکمیل ۱۲۰۰ کیلومتر بزرگراه تا پایان‌ سال‌ گفت.

آزادراه‌‌ شیراز-اصفهان امسال تمام می‌شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از فارس؛ خیرالله خادمی  درباره آخرین وضعیت ساخت هشت کیلومتر باقی‌مانده در آزادراه قزوین رشت، قطعه منجیل تا روبار، اظهار داشت: ‌آزادراه منجیل ـ رودبار یکی از پروژه‌های مهم آزادراهی است که به دلیل تکمیل نشده آن در گذشته، گره ترافیکی در منطقه ایجاد شده است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طول مسیر آزادراهی رودبار-منجیل 8 کیلومتر است، بیان کرد: از ویژگی‌های این مسیر آزاد‌راهی این است که طول مسیر کلا تونل و پل است‌؛ این مسیر امسال زیر بار عبور ترافیک می‌رود.

   تکمیل 440 کیلومتر آزادراه‌ تا پایان ‌سال جاری

  وی تصریح کرد: ما در بحث ساخت آزادراه‌ها تلاش کردیم 9 پروژه آزادراهی با پیشرفت فیزیکی بیشتر و آنهایی که تأثیر به‌سزایی در توسعه ترانزیت و شبکه آزادراهی داشتند، در اولویت تکمیل قرار گیرد‌، پیشرفت فیزیکی پروژه‌های آزادراهی اولویت‌دار، همه بیش از 70 درصد است.

  خادمی افزود: از‌ این 9 پروژه در سال گذشته دو پروژه آزادراهی به بهره‌برداری رسید و 221 کیلومتر آزادراه در سال 99 تکمیل شد.

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بیان کرد: پیش از انقلاب اصلاً آزادراه چندانی در کشور نداشتیم، پس از انقلاب اسلامی متوسط ساخت آزادراه در کشور سالانه 80 کیلومتر بود ولی سال گذشته 2.5 برابر متوسط ساخت سالانه، آزادراه ساخته و بهره‌برداری شد.

  معاون وزیر راه و شهرسازی درباره پروژه‌های آزادراهی که امسال تکمیل می‌شود، گفت: ‌امسال 440 کیلومتر آزادراه بهره‌برداری می‌شود، یکی از این آزادراه‌ها، آزادراه خرم آباد-اراک در بخش اول تا بروجرد به طول 67 کیلومتر است که تا ماه‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد، دومین پروژه همان آزادراه منجیل ـ رودبار است همچنین باندِ رفت منطقه 2 آزادراه تهران ـ شمال نیز امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

   آزادراه بزرگ اصفهان-شیراز امسال زیر بار عبور ترافیک می‌رود‌

  خادمی گفت: دیگر پروژه آزادراهی که امسال تکمیل می‌شود، آزادراه بزرگ شیراز ـ اصفهان به طول 225 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 87 درصد است که تا پایان سال زیر بار عبور ترافیک می‌رود.

  وی ادامه داد: همچنین ادامه آزادراه حرم تا حرم از گرمسار تا سمنان به طول 50 کیلومتر، آزادراه مرند ـ تبریز به طول 50 کیلومتر و 40 کیلومتر از آزادراه مراغه ـ هشترود‌ امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در این آزادراه‌ها با روند خوبی در حال انجام است، گفت: همچنین دولت منابع اعتباری بودجه‌ای برای این آزادراه‌ها اختصاص داده است و در صورتی که مشکلی پیش نیاید تا پایان سال 440 کیلومتر آزادراه به بهره‌برداری می‌رسد.

  تکمیل 1200 کیلومتر بزرگراه تا پایان سال

  خادمی درباره پروژه‌های بزرگراهی کشور بیان کرد:‌ در بحث توسعه خطوط بزرگراهی‌ برنامه‌ریزی کردیم‌ 2000 کیلومتر از خطوط بزرگراهی که جزو حلقه‌های ناپیوسته شبکه بزرگراهی هستند، در اولویت تکمیل قرار گیرد.

  ‌معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در بخش بزرگراهی 170 کیلومتر بزرگراه در سال 99 به بهره‌برداری رسید.

  وی با بیان اینکه تقریبا در همه استان‌های کشور از‌ سیستان و بلوچستان تا آذربایجان غربی پروژه بزرگراهی فعال داریم، گفت: در سال جاری 1200 کیلومتر بزرگراه به بهره‌برداری خواهد رسید.

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ادامه داد: برخی از این پروژه‌ها در اولویت جهش تولید نبودند، اما در برنامه قرار گرفتند و امسال بیش از 1200 کیلومتر بزرگراه به بهره‌برداری می‌رسد که در کریدورهای بزرگراهی شرق-غرب و شمال-جنوب کشور در اغلب استان‌ها قرار دارد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط