آرین موتور

افزایش ۵ درصدی مبلغ جریمه‌های رانندگی

عصر خودرو- معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اعلام کرد که نرخ جریمه‌های رانندگی در سال ۱۴۰۰ تغییری نسبت به سال ۱۳۹۹ نکرده و تنها پنج درصد برای کمک به سازمان بهزیستی افزوده شده است.

افزایش ۵ درصدی مبلغ جریمه‌های رانندگی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری« عصر خودرو» به نقل از ایسنا، سرهنگ عین الله جهانی درباره برخی اخبار منتشرشده پیرامون افزایش نرخ جریمه‌های رانندگی اظهارکرد:  خبری که در فضای مجازی و رسانه‌های غیررسمی کشور در مورد افزایش مبلغ جرائم رانندگی منتشر شده که به هیچ عنوان صحیح نیست. آنچه برابر قانون برای سال جاری پیش بینی شده این است که مبلغ جریمه تخلفات  رانندگی به میزان پنج درصد و آن هم برای کمک به سازمان بهزیستی کشور افزایش پیدا کند که این موضوع در قبض‌ها اعمال شده است.

  جهانی افزود: به عنوان مثال جریمه "توقف در محل ایستادن ممنوع" مبلغ 40هزار تومان بوده که با احتساب پنج درصد می شود 42هزار تومان اما متاسفانه جدولی در فضای مجازی منتشر شده که مبلغ برخی از جریمه‌ها را چندین درصد افزایش داده بود که این موضوع تکذیب و تاکید می‌شود که ارقام اعلام شده به هیچ عنوان صحیح نیست.

  وی تاکید کرد: لازم است مردم بدانند نرخ جریمه های رانندگی در سال 1400  به جز همان مورد افزایش پنج درصدی به نفع سازمان بهزیستی تغییری نسبت به سال 1399 نداشته است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط