آرین موتور

کامیون برقی بنز به بازار آمد

عصر خودرو- شرکت خودروسازی بنز آلمان امیدوار است بتواند به صورت تدریجی فروش کامیون برقی خود را افزایش دهد.

کامیون برقی بنز به بازار آمد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، مدیر بخش فروش کامیون‌های بنز اعلام کرد که انتظار می‌رود شاهد بهبود نسبی فروش کامیون‌های برقی بنز باشیم. وی البته قیمت بالای این کامیون‌ها را یکی از موانع اصلی در افزایش فروش آنها اعلام کرد. بنز هم اکنون بزرگ‌ترین تولیدکننده کامیون و اتوبوس در جهان به شمار می‌رود.

  آندره آس وون والفلد گفت: هزینه تولید یک کامیون برقی هم اکنون سه برابر تولید همان کامیون با موتور احتراق داخلی بوده و بخش قابل‌توجهی از این هزینه بالا مربوط به باتری‌های این خودرو است. بنز اخیرا مدل ای آکتروس یا آکتروس برقی را به بازار معرفی کرده و سخنگوی این شرکت می‌گوید ممکن است بر اساس یارانه‌های تخصیص داده شده برای خرید این خودرو قیمت آن دستخوش تغییر شود.

  قرار است نخستین بار آکتروس برقی در 12 کشور اروپایی عرضه شود سپس در چین، روسیه و آفریقای جنوبی هم احتمالا به فروش خواهد رسید.  بنز در ماه مه گفته بود که به دنبال کاهش هزینه‌ها و بالا بردن سود خود در تمام حوزه‌های فعالیت تا سال 2025 است. این شرکت می‌خواهد تمام محصولات خود را برقی کرده یا خودروهایی تولید کند که از سلول‌های سوختی هیدروژنی برای حرکت استفاده کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط