آرین موتور

وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

افتتاح بزرگ ترین تونل غرب آسیا در دولت دوازدهم

عصر خودرو- وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از منطقه دو آزادراه تهران-شمال از افتتاح باند رفت تونل البرز در روزهای پایانی دولت دوازدهم خبر داد.

افتتاح بزرگ ترین تونل غرب آسیا در دولت دوازدهم
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی امروز ١٨ تیر در حاشیه بازید از مراحل نهایی تکمیل تونل البرز در منطقه ٢ آزادراه تهران-شمال، گفت: برای آزادراه تهران-شمال در منطقه ٢، ٢٢ کیلومتر طول، ٥٩ تونل و ٢٩ پل، پیش بینی شده است.

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تونل البرز در قطعه ٢ آزادراه تهران-شمال، واقع شده و در مراحل پایانی تکمیل قرار دارد، افزود: طول تونل البرز 6.5 کیلومتر است.

  عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: زمان افتتاح منطقه یک آزادراه تهران-شمال از رئیس جمهور درخواست کردیم تا دستور مساعدت برای باند رفت منطقه ٢ را صادر کنند که اینکار انجام شد. هم اکنون با تلاش بنیاد مستضعفان، بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین بخش مهندسی در احداث تونل برای آزادراه تهران- شمال در حال تکمیل است.

  اسلامی خاطرنشان کرد: در طی دو سال فعالیت، در منطقه ٢ آزادراه تهران-شمال دو تا سه هزارنفر شبانه روزی مشغول به فعالیت بودند، با یاری خداوند در روزهای باقیمانده دولت دوازدهم تونل البرز در باند رفت در مجموع به طول ٩ کیلومتر افتتاح می‌شود و احداث باند برگشت آغاز خواهد شد.

  وی تصریح کرد: امیدواریم با توجه ویژه رئیس سازمان برنامه و بودجه به تکیل پروژه‌های عمرانی و با تجهیز منابع باند رفت قطعه دوم آزادراه تهران-شمال تا پایان ١٤۰۰ به بهره برداری برسد و باند برگشت نیز در سال آینده آغاز شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط