آرین موتور

پایان بحران تراشه در فورد

عصر خودرو- شرکت خودروسازی فورد با عرضه تراشه‌های جدید، کمبودی را که باعث توقف عمده تولید خودروهای این شرکت شده بود، پایان داد.

پایان بحران تراشه در فورد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تراشه‌ها بر هزاران پیکاپ سری F فورد که در ایالات مختلف ساخته می‌شوند، نصب خواهند شد.

  فروش سری F تقریبا 30درصد در ماه ژوئن امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش یافت. کمبود تراشه‌ ماه‌هاست که خودروسازان را آزار می‌دهد و باعث کندی خطوط تولید و کاهش موجودی کالا شده است. اما فورد گامی اساسی در جهت بهبود شرایط برداشته است. این شرکت مقدار زیادی تراشه دریافت کرده است که آنها را در هزاران پیکاپ سری F که منتظر هستند نصب خواهد کرد. فروش سری F در ماه ژوئن به‌دلیل مشکلات عرضه به طرز چشم‌گیری کاهش یافته بود؛ اما انبوه پیکاپ‌های جدید احتمالا این آمار را افزایش می‌دهد.

  فورد مشخص نکرد که به لطف تولید مجدد تراشه‌ها، چه تعداد خودرو در دسترس خواهد بود؛ اما به نظر می‌رسد این شرکت هزاران وانت از سری F را به‌طور کامل مونتاژ کرده است. این پیکاپ‌ها در بسیاری از نقاط میشیگان، کنتاکی و میسوری، همه ایالت‌هایی که کارخانه سری F دارند، پارک شده‌اند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط