آرین موتور

جدیدترین خودرو الکتریکی لکسوس رونمایی شد

عصر خودرو- لکسوس از خودرو الکتریکی جدید خود که قرار است در سال ۲۰۲۲ عرضه شود، پرده برداشت.

جدیدترین خودرو الکتریکی لکسوس رونمایی شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، لکسوس قول داده است که به عنوان بخشی از یک برنامه سریع و گسترده برق رسانی، یک تجربه رانندگی پویا را در مدل‌های آینده خود ارائه دهد و در سال 2022 با اولین اتومبیل الکتریکی اختصاصی خود، دوره جدید خود را آغاز خواهد کرد.

  مارک لوکس جدید ژاپنی EV که با مفهوم LF-Z Electrified پیش نمایش می‌شود، پس از UX 300e، دومین مدل خالص الکتریکی آن خواهد بود. همچنین قرار است این اولین Lexus باشد که از معماری e-TNGA جدید که به طور مشترک توسط شرکت مادر Toyota و شریک فنی Subaru توسعه یافته استفاده می‌کند.

  بدین ترتیب، دوره جدیدی از طراحی را برای مدل‌های لکسوس آغاز می‌کند و مجموعه‌ای از راه حل‌های جدید فن آوری را آغاز می‌کند، که امیدوار است مارک تجاری، به آن کمک کند تا ردپای فروش خود را به شدت گسترش دهد.

  لکسوس 10 مدل جدید هیبریدی، پلاگین هیبریدی و الکتریکی را تا سال 2025 به بازار عرضه خواهد کرد که تا آن زمان پیش بینی می‌کند بیش از نیمی از فروش جهانی خودرو‌های برقی داشته باشد. تکرار جدید و نسل دوم پرفروش‌ترین کراس اوور NX این برند که از اواخر امسال به فروش می‌رسد، نقش اصلی در این استراتژی را بازی خواهد کرد، زیرا انتظار می‌رود پیشرانه جدید PHEV با قدرت 302 اسب بخار با ارقام فروش کامل محبوب قبلی مطابقت داشته باشد.

  نوع ترکیبی لکسوس EV جدید از نظر اندازه و موقعیت مشابه NX خواهد بود، اما از نظر سبک و عملکرد بسیار متفاوت است. در حالی که SUV با احتراق موجود پلت فرم و پیشرانه خود را با Toyota RAV4 مشترک دارد، لکسوس الکتریکی ارتباط نزدیکی با نسخه تولید مفهوم جدید bZ4X تویوتا خواهد داشت.

  معماری e-TNGA که برای خط تولید bZ تویوتا استفاده شده است تاکنون برای استفاده در هفت خودروی جدید EV Toyota-badged تا سال 2025 تأیید شده است، اما لکسوس هنوز اعلام نکرده است که از 10 مدل الکتریکی،  چند مورد احتراق به طور کامل قطع می‌شود.

  همانطور که توسط مفهوم LF-Z پیش نمایش شده است، اولین اتومبیل اختصاصی لکسوس در مقایسه با SUV‌های موجود خود از جمله UX 300e ، ارتفاع کمتری خواهند داشت و یک موضع کاملاً عملکرد گرا را اتخاذ می‌کند.

  طراحی زیبا و بهینه شده آیرودینامیکی این کانسپت اشاره به تأکید مجدد لکسوس بر عملکرد و چابکی پویا دارد، فلسفه ای که توسط معاون رئیس زنجیره ارزش مارک اروپا، پاسکال روچ تقویت شده است. روچ در این خصوص اظهار کرد: رانندگی لکسوس چیزی است که ما همچنان بر آن تأکید خواهیم کرد ، زیرا معتقدیم که برق و لذت رانندگی مغایرتی ندارند.

  روچ گفت اشتیاق مدیرعامل تویوتا، آکیو تویودا به مدل های ورزشی ، همانطور که با شهرت روزافزون نام تجاری عملکرد Gazoo Racing نشان داده، بر مدل های آینده لکسوس نیز تأثیر خواهد گذاشت.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط