خودروسازی ایلیاریمکس

جریمه روزانه ۱۷۰۰ دستگاه خودرو در تهران

عصر خودرو- معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: روزانه ۴۵ دستگاه خودرو به دلیل پوشش پلاک توقیف و یک هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو نیز جریمه می‌شوند.

جریمه روزانه ۱۷۰۰ دستگاه خودرو در تهران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ محمد رازقی درباره دستکاری در ارقام  و تخلفات پلاک اظهار کرد: تغییر ارقام مصداق مخدوشی پلاک است و جرم تلقی می‌شود.

  معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: تنها شماره پلاک در سیستم ثبت ‌نمی‌شود بلکه سایر ارکان خودرو نظیر نوع خودرو، کاربری و رنگ خودرو نیز باید با شماره پلاک ثبت شده یکی و یکسان و مطابقت داشته باشد همچنین در صورت اینکه عددی تغییر پیدا کند این مقایسه‌ها برهم می‌خورد و چون مطابقتی با هم ندارند، سیستم، این ثبت را قبول نخواهد کرد و به هیچ عنوان  پلاک برای خودروی دیگری وارد سامانه نخواهد شد.

  وی تصریح کرد: شهروندان نگران این موضوع نباشند که تغییر ارقام پلاک دیگر خودروها، موجب جریمه شدن خودروی آنها شود.

  این مقام انتظامی با اشاره به  آمار و ارقام برخورد با این تخلفات نیز  گفت: این تخلف زمانی روی می‌دهد که نوعی قانون‌گریزی و دور زدن قانون وجود داشته باشد که  با توجه اجرای طرح منع تردد شبانه، طرح ترافیک و محدوده کاهش آلودگی هوا با این تخلف بیشتر مواجه هستیم.

  رازقی ادامه داد : نسبت به مدت مشابه سال قبل این تخلف حدود 30 درصد بیشتر شده و حدود 20 درصد نیز اعمال قانون این تخلف بیشتر صورت گرفته است.

  به گفته معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ، حدوداً در هر شبانه‌روز 45 دستگاه توقیف در این رابطه انجام می‌شود و حدود هزار و 700 مورد اعمال قانون صورت می‌گیرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط