آرین موتور

رشد ۳ درصدی تولید تایر در بهار ۱۴۰۰

عصر خودرو- کارخانجات تایرسازی حاکی از تولید بیش از ۶۳ هزار و ۸۴۸ تنی آنها در سه ماهه نخست امسال است. آماری که در هم‌سنجی با پارسال رشد سه درصدی نشان می‌دهد.

رشد ۳ درصدی تولید تایر در بهار ۱۴۰۰
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، این میزان تولید مشتمل بر پنج میلیون و 895 هزار و 890 حلقه تایر است که از این نظر نیز رشد 2 درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال مشاهده می‌شود.

  بیشترین میزان تولید در این مدت مربوط به تایرهای سواری با 36 هزار و 892 تن (57.8 درصد از کل تولید) و پنج میلیون و 107 هزار و 272 حلقه (86.6 درصد از کل تولید) بود که از نظر وزنی رشد یک درصدی داشته، اما از نظر تیراژ بدون تغییر مانده است.

  در سه نخست ماهه امسال همچنین 6 هزار و 848 تن انواع تایر وانتی (رشد 25 درصدی) و 13 هزار و 470 تن تایر باری و اتوبوسی (رشد پنج درصدی) توسط شرکت‌های داخلی تولید شد.

  همچنین در بخش تایرهای کشاورزی سبک شاهد افت 26 درصدی تولید با 802 تن بودیم، اما در بخش تایرهای کشاورزی سنگین با چهار هزار و 714 تن تولید، یک درصد رشد اتفاق افتاد.

  برپایه این گزارش، تایرسازان در مدت یاد شده یک‌هزار و 124 تن انواع تایر راه‌سازی و صنعتی نیز تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت 26 درصدی داشته است.

  تولید سایر محصولات

  برپایه آمارهای تولید کارخانجات، در بهار امسال چهار هزار و 241 تن تایر دوچرخه و موتور (رشد 45 درصدی)، 2 هزار و 358 تن تیوب (رشد 12 درصدی) و یک‌هزار و 361 تن فلپ، تسمه نقاله، شیلنگ و غیره در کشور تولید شد.

  به گزارش ایرنا، پیشتر سخنگوی انجمن صنعت تایر پیش‌بینی‌کرد:‌ این صنعت در سال جاری همچون سال گذشته بتواند به رکوردشکنی در تولید بپردازد و این بار رشد 26 درصدی را به ثبت برساند.

  «مصطفی تنها» به ایرنا گفت: با وجود برنامه‌ریزی شرکت‌ها برای افزایش تولید، اما در نهایت همه چیز به چگونگی جذب تولیدات از سوی بازار بستگی خواهد داشت.

  وی ادامه‌داد: اگر شرایط بازار تغییر کند، برنامه‌های تولید نیز دستخوش تغییر خواهد شد، مگر اینکه فرصت صادرات داده شود.

   

  خرید آنلاین انواع‌لاستیک با نرخ شرکتی و دولتی به همراه بالانس و نصب در محل - هایپرتایر

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط