آرین موتور

قیمت تارا اعلام شد

عصر خودرو- در پی تعیین قیمت رسمی خودرو تارا دنده‌ای معادل ۲۹۰ میلیون و ۴۷۲ هزار و ۹۰۰ تومان توسط شورای رقابت، دعوتنامه مشتریانی که پیش‌تر اقدام به ثبت‌نام این خودرو کرده بودند، صادر شده و پس از تکمیل، روند تحویل به مشتریان آغاز خواهد شد.

قیمت تارا اعلام شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، از روز دوشنبه با اعلام قیمت از سوی شورای رقابت، دعوتنامه مشتریان تارا صادر و برای آنان ارسال شده است.

  گروه صنعتی ایران‌خودرو اولین ثبت‌نام برای پیش‌فروش محصول ایرانی و جدید خود (تارا) برای تحویل از تیر تا دی ماه سال 1400 را دی ماه سال گذشته برگزار کرد که براساس آن مبلغ علی‌الحساب 143 میلیون و 550 هزار تومان تعیین شد.

  طبق تعهد ایران‌خودرو به مشتریان برای آغاز تحویل از تیرماه ماه امسال، پس از اعلام قیمت محصول از سوی شورای رقابت معادل 290 میلیون و 472 هزار و 900 تومان، دعوتنامه برای مشتریان تارا ارسال و امکان تکمیل وجه برای مشتریان تارا با جعبه دنده دستی که موعد تحویل خودرو آن‌ها تیرماه 1400 بوده، فراهم شده است. 

  بر این اساس با پرداخت الباقی مبلغ خودرو ( 146 میلیون و 922 هزار و 900 تومات) از سوی مشتری، فرآیند تحویل آغاز و خودروها به مالکان تحویل خواهد شد.

  با توجه به اینکه اولین موعد تحویل تارا اتوماتیک مهر ماه 1400 به بعد تعیین شده است، هنوز قیمت نهایی این خودرو مشخص نیست.

  در حالی که کمتر از یک ماه به پایان رسمی دولت دوازدهم باقی مانده است و بیشترین خواسته فعالان صنعت مجموعه خودرو (خودروسازی، قطعه‌سازی و زنجیره تامین آن‌ها) حذف قیمت‌گذاری دستوری است، باید منتظر ماند و دید که در دولت بعدی چه تصمیمی برای قیمت‌گذاری خودرو اتخاذ خواهد شد و نهادی همچون شورای رقابت تعیین‌کننده قیمت‌ها خواهد بود یا این کار به خود خودروسازان یا... واگذار خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط