آرین موتور

آئودی ۲۰۲۲ RS Q E-Tron کاملا الکتریکی برای آفرود رونمایی شد

عصر خودرو- آئودی از اتومبیل شاسی بلند مسابقه ای جدید خود که مناسب برای آفرود است، رونمایی کرد.

آئودی ۲۰۲۲ RS Q E-Tron کاملا الکتریکی برای آفرود رونمایی شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۱:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، پس از معرفی R8 LMS GT3 Evo II، بخش اتومبیلرانی آئودی اسپرت از یک اتومبیل مسابقه‌ای دیگر رونمایی می‌کند. RS Q E-Tron در مقایسه با سوپراسپرت V10 موتور میانی کاملاً متفاوت است و  اولین رقیب برای مسابقه رالی داکار برای مقابله با مناطق خسته کننده آفرودی است.

آئودی به دلیل فعالیت‌های الکتریکی خود در مسابقات اتومبیلرانی که برای فصل بعدی مسابقات اتومبیلرانی در سال 2022 برنامه ریزی شده است، فرمول E را کنار می‌گذارد تا با RS Q E-Tron در مسابقات رالی داکار شرکت کند. جدا از اینکه به نظر باورنکردنی است، این جانور آفرود به لطف یک پیشرانه جالب، خبرساز شده است.

این شاسی بلند آفرودی کاملاً برقی است، با وجود استفاده از موتور‌های جلو و عقب که از خودروی آئودی e-tron FE07 فرمول E مدل 2021 اقتباس شده است اکنون یک موتور بنزینی TFSI از DTM دارد که به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از سیستم مبدل انرژی برای شارژ باتری در حال فعالیت است.

موتور احتراق داخلی به عنوان توسعه دهنده دامنه عمل می‌کند و در دور موتور 4500 تا 6000 دور در دقیقه کار می‌کند. آئودی می‌گوید پمپ بنزین در یک محدوده کارآمد کار می‌کند تا میزان تولید گاز‌های گلخانه‌ای را به کمتر از 200 گرم CO2 در هر کیلووات ساعت وصل شده به باتری کاهش دهد.

موتور 2.0 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ، آب مورد نیاز خود را از مخزن سوخت 295 لیتری بنزینی می گیرد که در 1.1 متر (3.6 فوت) پشت محور جلو (و همچنین پشت راننده) قرار دارد. مبدل انرژی همچنین شامل واحد سوم موتور مولد (MGU) برای شارژ مجدد باتری است در حالی که RS Q E-Tron به سختی تحت فشار قرار می‌گیرد.

آئودی این اتومبیل اسپرت مسابقه ای را با یک بسته 50 کیلووات ساعتی که 370 کیلوگرم (815 پوند) وزن دارد و با پشتیبانی از مکانیزم بازیابی انرژی در هنگام ترمز، توسعه داده است. طبق اطلاعاتی که از اینگولشتات صادر می‌شود، کل تولیدی که توسط پیشرانه الکتریکی ارائه می‌شود 500 کیلووات یا 670 اسب بخار است.

طبق مقررات رالی داکار، وزن این وسیله نقلیه حداقل 2000 کیلوگرم (4409 پوند) است. آئودی می‌گوید RS Q E-Tron اولین سفر خود را در اوایل این ماه در نووبورگ انجام داده و تا پایان سال تحت یک برنامه آزمایشی جامع قرار خواهد گرفت که شامل ورود به مسابقات در سراسر کشور است.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط