آرین موتور

مسافران شمال را تسخیر کردند؛

کرایه خودرو روزی ۴ میلیون برای شمال‌گردی!

عصر خودرو- تعطیلی ۶ روزه تهران و البرز موجی از مسافر را روانه گیلان کرد، مسافرانی که بی‌توجه به محدودیت‌ها، با کرایه خودرو به قیمت‌های گزاف، در پی خوشگذرانی‌های مرگ‌آفرین هستند.

کرایه خودرو روزی ۴ میلیون برای شمال‌گردی!
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، با انتشار خبری مبنی بر تعطیلی 6 روزه استان‌های تهران و البرز در اوایل هفته جاری که با تدبیر دولت کلید خورد موجی دوگانه کشور را فرا گرفت.

  از یک سو مردم استان‌های مقصد سفر همچون گیلان و مازندران و گلستان نگران هجوم مسافران و به تبع آن گسترش بیماری کرونا در محل زندگی خود بودند و از سوی دیگر پایتخت‌نشینان با شوق تعطیلی 6 روزه بار سفر بسته و با وجود محدودیت‌های شدید تردد در بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها، خطر و جریمه‌ها را به جان خریده و راهی سفر به شمال شدند.

  این در حالی است که متأسفانه در دو روز گذشته خبرهای بدی از غرق شدن مسافران در دریا و فوت تعدادی از مسافران به دلیل ابتلاء به کرونا در سطح این سه استان شنیده می‌شود و خانواده‌هایی با خاطره تلخ به شهر و دیار خود بازگشتند.

  اجاره‌های نجومی و اشتیاق مسافران

  از آن جایی که اکثر شهرهای گیلان در ردیف شهرهای با وضعیت قرمز قرار داشته و ورود و خروج خودرو با پلاک‌های غیر بومی به این شهرها ممنوع بوده و مشمول جریمه یک میلیون تومانی می‌شود، این در حالی است که برخی از هموطنان سفر کرده به گیلان، با پیشنهاد اجاره خودرو با پلاک غیر بومی به قیمت‌های چند میلیونی قانون را دور زده و حاضر شده‌اند به هر قیمت از روی فرش قرمز تعطیلات دولت عبور کنند و این یعنی مبلغ جریمه به هیچ عنوان بازدارنده نیست و بیشتر به شوخی می‌ماند.

  حسین یکی از شهروندان شهر رودبار می‌گوید: در حال خرید از مغازه بودم که مسافری با خودروی خود با پلاک تهران جلوی من سبز شد و در خواست اجاره ماشین من را به قیمت باور نکردنی چهار میلیون تومانی برای هر شب کرد.

  وی با بیان اینکه در ابتدا تصور کردم این فرد قصد شوخی با من را دارد، اضافه می‌کند: او حتی گفت برای اطمینان خودروی خود را نیز با مدارک در این مدت در اختیارم می‌گذارد و در زمان برگشت تحویل می‌گیرد.

  حسین با اشاره به اینکه اول وسوسه شدم تا این کار را انجام دهم چون در چهار شب 12 میلیون تومان به دست می‌آوردم، ادامه می‌دهد: اما با این فکر که ممکن است با خودروی من دست به کار خلافی بزند منصرف شدم اما مطمئنم یک نفر دیگر این کار را انجام خواهد داد.

  کرایه خودرو روزی 4 میلیون برای شمال‌گردی!

  بی تدبیری مسئولان شرایط را سخت کرده است

  محمد راننده اسنپی که در سطح شهر رشت کار می‌کند نیز می‌گوید: مقصد سفر اکثر مسافرانی که با اتوبوس و یا خودروهای عمومی به گیلان سفر کرده‌اند تفرجگاه‌ها و کوه و جنگل است و بسیاری نیز مکان‌های خرید و گردشگری همچون منطقه آزاد انزلی را به عنوان مقصد خود اعلام می‌کنند.

  وی ادامه می‌دهد: نکته قابل توجه اینجا است که با وجود اینکه مسئولان گیلان اعلام کرده بودند تفرجگاه‌های استان تعطیل بوده و حتی راه‌های ورودی به ساحل نیز بسته است اما عملاً شاهد حضور مسافران در این مناطق هستیم.

  محمد اضافه می‌کند: متأسفانه در عید نوروز هم شاهد همین بی تدبیری و بی توجهی مسئولان استان بودیم که دوباره کرونا اوج گرفت با وضعیتی که الان استان دارد قطعاً بعد از این تعطیلات 6 روزه نیز دوباره به همان شرایط سخت باز می‌گردیم.

  حکایت خانواده‌ای که بدون مادر بازگشتند

  اگر منصفانه نگاه کنیم باید در نظر داشت که نمی‌توان همه تقصیرها را به گردن دولت و مسئولان انداخت چرا که انسان خود عقل دارد و بخش اعظمی از شرایط به وجود آمده به دلیل بی توجهی خود مردم صورت گرفته چرا که مدیر یک خانواده با تحلیل از شرایط و وضعیت موجود و همچنین با اطلاع داشتن از وضعیت شهرها در درجه اول خود باید مراقب خانواده اش باشد تا به دردی که یک خانواده زنجانی به آن مبتلا شدند گرفتار نشود.

  به سراغ کادر درمانی می‌رویم که این روزها جان خود را کف دست گرفته و در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا جانفشانی می‌کنند. یکی از پرستاران می‌گوید: چند روز پیش خانواده‌ای از استان زنجان مادر پیرشان را با علائم کووید به بیمارستان می‌آورند که دو روز پیش جنازه اش را تحویل گرفته و با خاطره‌ای تلخ به شهر و دیارشان بازگشتند.

  وی ادامه می‌دهد: متأسفانه هم بیمار و هم خانواده اش می‌دانستند که مادرشان درگیر بیماری کرونا است و وقتی از وی پرسیدیم چرا آمدید؛ گفتند برنامه ریزی کرده بودیم که بیاییم و نخواستیم برنامه سفرمان به هم بریزد.

  این پرستار اضافه می‌کند: افراد آن خانواده علاوه بر ضربه روحی که از مرگ مادرشان خوردند نگران این بودند که خودشان نیز مبتلا شده‌اند و به زودی آسیب‌های ناشی از این سفر بی خردانه را می‌بینند.

  کرایه خودرو روزی 4 میلیون برای شمال‌گردی!

  بستری بیش از 700 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان

  آبتین حیدرزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفتگویی با اشاره به اینکه هر روز شاهد بدتر شدن وضعیت کرونا در استان گیلان هستیم، اظهار کرد: متأسفانه ادامه این روند خبر خوبی برای استان گیلان نیست.

  وی با بیان اینکه قطعاً ادامه این روند ما را به شرایط ماه‌های گذشته باز می‌گرداند، گفت: در حال حاضر 717 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند و بر اساس پیش بینی‌ها احتمال بستری بیش از 1000 بیمار دور انتظار نیست.

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته 142 بیمار نیازمند به بستری در مراکز درمانی شناسایی و بستری شده‌اند، افزود: این در حالی است که روزانه بیش از 1200 بیمار کرونایی سرپایی نیز به مراکز جامع سلامت استان مراجعه و خدمات دریافت می‌کنند.

  وی همچنین ادامه داد: 112 بیمار در شرایط بد قرار داشته و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند از این تعداد هفت نفر طی شبانه روز گذشته به این بخش منتقل شده‌اند.

  حیدرزاده با بیان اینکه در مقایسه با روزها و هفته‌های گذشته شاهد افزایش چند برابری کرونا مثبت‌ها و بستری‌ها در استان هستیم، افزود: تعداد زیادی از بیماران بستری را مسافران تشکیل می‌دهند و با وجود توصیه ما به عدم سفر به استان خطر را به جان خریده و به گیلان سفر کردند و امروز در بیمارستان‌ها بستری هستند.

  وی با اشاره به فوت هفت بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته در استان گیلان، گفت: در حال حاضر بر اساس آخرین آمارها 14 شهرستان گیلان در وضعیت قرمز، دو شهرستان نارنجی و تنها یک شهرستان در وضعیت زرد قرار دارد.

  معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تنها راهکار مقابله و جلوگیری از ابتلاء به کرونا استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌ها است، تأکید کرد: مسافران سفر خود را به گیلان به زمان دیگری موکول کنند و آنهایی که در استان حضور دارند هر چه سریع‌تر به شهرهای خود برگردند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط