خودروسازی ایلیاریمکس

بحران در خودروسازی انگلیس

عصر خودرو- انجمن خودروسازان و نمایشگاه‌داران انگلیس اعلام کرد: ‌تولید خودرو در انگلیس به کمترین میزان در ۶۵ سال گذشته رسیده است.

بحران در خودروسازی انگلیس
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، انجمن خودروسازان و نمایشگاه‌داران انگلیس اعلام کرد: در ماه جولای تولید خودرو در این کشور افت شدیدی داشته و شاهد بدترین عملکرد ماهانه در 65 سال گذشته در این صنعت بوده‌ایم.شیوع ویروس کرونا از یکسو و کمبود شدید قطعات الکترونیکی خودرو از سوی دیگر باعث شده تا شاهد سقوط 6/ 37درصدی تولید خودرو در انگلیس باشیم.

  طی ماه گذشته هم تعداد مبتلایان به کرونا یا کسانی که به خاطر قرار گرفتن در معرض ابتلا به کرونا در انگلیس قرنطینه شده‌اند، افزایش یافته است.در ماه جولای تنها کمی بیشتر از 53 هزار خودرو در این عضو سابق اتحادیه اروپا ساخته شده است.

  از یک طرف عرضه خودرو به بازار داخلی انگلیس 38 درصد کاهش یافته و فقط 8 هزار خودرو عرضه شده‌اند و از طرف دیگر صادرات خودرو به این کشور هم 37 درصد پایین آمده و به 45 هزار دستگاه رسیده است.

  84 درصد خودروهای مونتاژ شده در انگلیس برای مقاصد صادراتی تولید می‌شوند.مایک هاوس دبیر انجمن خودروسازان و نمایشگاه‌داران انگلیس می‌گوید: این آمار نشان‌دهنده شدت بحرانی است که صنعت خودروسازی در انگلیس با آن روبه رو است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط