آرین موتور

قیمت خودرو در بازار کاهش یافت

عصر خودرو- رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: پراید ۱۳۱ در هفته گذشته ۱۴۱ میلیون تومان بود که اکنون به ۱۳۷ میلیون تومان رسیده است.

قیمت خودرو در بازار کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با اشاره به آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: بازار خودرو وضعیت آرامی دارد  و مشتریان به ندرت به این بازار مراجعه می کنند. و وضعیت آن  نسبت به هفته گذشته ثابت شده است.

  رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تشریح کرد: هفته گذشته به دلیل اینکه  ارز در کانال 28 هزار تومن بود قیمت خودرو نیز افزایش یافت ، اما اکنون که  ارز وارد کانال 27 هزار تومان شده است ، اکثر خودروها تقریبا بین 5 تا 6 میلیون تومان ارزان شده است.

  این مقام مسئول در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه چرا زمانی که بازارها تعطیل می شوند،  در فضای مجازی قیمت خورو با نرخ فزآینده ای  اعلام می شوند؟ بیان کرد: ریشه اصلی افزایش قیمت ها در تورم است، یعنی زمانی که جامعه تورم دارد کالای سرمایه ای تبعیت از قیمت ارز می کند. اگر ثبات ریالی داشته باشیم، هیچ موقع افزایش قیمت نخواهیم داشت مگر اینکه عده ای بخواهند قیمت را دستکاری کنند.

  موتمنی با تاکید بر اینکه گستردگی بازار خودرو سبب می شودن قیمت ها از کنترل  خارج شود ، بیان کرد: اگر ثبات در نرخ ارز  داشته باشیم، می توانیم شاهد ثبات قیمت ها در آن باشیم. از فروردین ماه که قیمت ها افزایش یافت مشتری به بازار مراجعه نکرد و بعید است قیمت ها کاهش یابد.

  رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با اشاره به آخرین وضعیت قیمت خودروهای وارداتی در بازار، گفت: قیمت خودروهای وارداتی بالا است و همین موضوع باعث شد مشتری در آن به شدت کم شود. از اصلی ترین دلایل افزایش قیمت خودروهای وارداتی در بازار می توان به ممنوعیت واردات اشاره کرد.

  او در خصوص آخرین قیمت‌های معاملاتی در بازار، گفت: پراید 131 در هفته گذشته 141 میلیون تومان بود که اکنون به 137  میلیون تومان رسیده است. پراید 151 به مبلغ  150 میلیون تومان، تیبا صندوقدار 140 میلیون تومان، پژو 405 به نرخ  225 میلیون تومان، سمند، 235 میلیون تومان معامله می‌شود. 

  این مقام مسئول قیمت خودرو‌های وارداتی را با افزایش قیمت اعلام کرد و گفت: مزدا 3 اکنون یک میلیارد و 150میلیون تومان و  پژو 2008حدودا  900 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۵۰
    • خودرو امروز ۵۴۹
    • خودرو امروز ۵۴۸
    • خودرو امروز ۵۴۷
    • خودرو امروز ۵۴۶
    • خودرو امروز ۵۴۵
    • خودرو امروز ۵۴۴
    • خودرو امروز ۵۴۳
    • خودرو امروز ۵۴۲
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو