آرین موتور

آمار تولید پنج ماهه نخست امسال نشان می‌دهد؛

سهم ۵۳ درصدی ایران خودرو در بازار خودروهای سواری

میانگین تحویل روزانه ۱۸۰۰ دستگاه

عصر خودرو- گروه صنعتی ایران خودرو علاوه بر تثبیت جایگاه خود به عنوان خودروساز اول کشور و کسب سهم ۵۳ درصدی در بازار خودروی سواری، توانسته تعداد خودروهای تحویلی به مشتریان را در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش دهد.

سهم ۵۳ درصدی ایران خودرو در بازار خودروهای سواری
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایکوپرس، براساس گزارش عملکرد پنج ماهه امسال گروه صنعتی ایران خودرو، میانگین تحویل روزانه محصولات ایران خودرو 1800 دستگاه بوده که با وجود تعطیلات تابستانی و کرونا، این عدد در برخی روزها به بالغ بر سه هزار دستگاه نیز رسیده است.

  برمبنای این گزارش، گروه صنعتی ایران خودرو، در پنج ماهه امسال 186 هزار و 677 دستگاه خودروی سواری به تولید رسانده است.

  این خودروساز بزرگ کشور، با اتخاذ رویکرد افزایش سهم برند خود در محصولات تولیدی،‌ درصدد است تا ضمن ارتقای کیفیت محصولات، نسبت به تنوع بخشی به آن و تولید با برند ملی اقدام کند. محصول دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک از جمله محصولات پرطرفدار و خوش نام ایران خودرو به شمار می رود که توانسته عنوان تنها دارنده پنج ستاره کیفیت در میان خودروهای ساخت داخل را نیز کسب کند.

  همچنین، تولید «تارا» که به تازگی وارد بازار شده از جمله اقدامات مهم این خودروساز در توسعه محصول به شمار می رود. تارا اتوماتیک به همراه سایر محصولات بهبود یافته نیز به زودی به سبد محصولات این شرکت اضافه خواهد شد.

  کراس اوور ایران خودرو که نخستین کراس اوور تولید داخل با سطح بالای داخلی سازی است نیز، در حال طی کردن مراحل طراحی بوده و پس از رونمایی، پایان سال آینده به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط