آرین موتور

صف عجیب و غریب لندکروز!

عصر خودرو- در برخی مناطق مشتریان لندکروز باید تا چهار سال منتظر دریافت خودروی خود بمانند.

صف عجیب و غریب لندکروز!
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، وجود تقاضای بالا و محدودیت های گسترده فروش از طرف تویوتا باعث شده است تا طرفداران لندکروز جدید با صف عجیبی برای تحویل گرفتن خودروی محبوب خود مواجه شوند. طبق اعلام تویوتا به دلیل کمبود قطعه، روند تولید لندکروز که از ماه قبل متوقف شده بود این ماه نیز از سر گرفته نخواهد شد. تا پیش از توقف، ظرفیت خط تولید لندکروز تویوتا برای 12 ماه بعد پر شده بود و تخمین زده شده است خریداران در برخی مناطق به ویژه استرالیا که تعداد عرضه محدود است، مجبور شوند تا چهار سال در صف بمانند. 

  هرچند لندکروز جدید قرار نیست در بازار آمریکا عرضه شود با این حال تویوتا نسخه مشابه لندکروز در برند لوکس خود یعنی لکسوس ال ایکس را برای عرضه در بازار آمریکا و کانادا در نظر گرفته است.

  علاوه بر آمریکا، نسخه جدید لندکروز در بسیاری از دیگر مناطق از جمله اروپا نیز عرضه نخواهد شد و قرار است تنها در مناطق محدودی از جمله ژاپن، شرق آسیا و خاورمیانه در دسترس باشد. این خودرو با قابلیت بیشتر در عبور از موانع طبیعی، بیشتر برای طرفداران آفرود طراحی شده و این توانایی را دارد تا از شیب هایی تا حدود 32 درجه عبور کند. این خودرو دارای موتور نیرومندی است که توان 410 اسب بخاری را برای آن فراهم می کند.

  تقریبا هفت ثانیه طول خوهد کشید تا سرعت این خودرو از صفر کیلومتد بر ساعت به 100 کیلومتر بر ساعت برسد.

  قیمت این محصول 42 هزار و 345 پوند اعلام شده که 2000 پوند گران تر از نسل قبلی است. برای نمونه های آپشنال که دارای سیستم کنترل دمای درون خودرو مبتنی بر وضعیت آب و هوای بیرونی، قفل دیفرانسیل عقب و گرمکن های صندلی هستند قیمت به 57 هزار و 490 پوند افزایش پیدا می کند. نمونه آپشنال هم چنین دارای افزونه های مشکی رنگ جانبی و لنزهای جدید چراغ هستند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط