آرین موتور

بدلیل کمبود تراشه کامپیوتری رقم خورد؛

چهارمین سقوط ماهانه متوالی فروش خودرو چین

عصر خودرو- فروش خودروی چین در ماه آگوست ۱۷.۸ درصد نسبت به سال گذشته سقوط کرد تا چهارمین افت ماهانه متوالی خود را ثبت کند. بزرگترین بازار خودروی جهان به شدت از کمبود جهانی تراشه کامپیوتری آسیب دیده است.

چهارمین سقوط ماهانه متوالی فروش خودرو چین
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، فروش خودروی چین در ماه آگوست 17.8 درصد نسبت به سال گذشته سقوط کرد تا چهارمین افت ماهانه متوالی خود را ثبت کند. بزرگترین بازار خودروی جهان به شدت از کمبود جهانی تراشه کامپیوتری آسیب دیده است.

  داده‌های اتحادیه تولیدکنندگان خودروی چین نشان می‌دهد کل فروش خودروی چین در ماه آگوست به 1.8 میلیون خودرو رسیده است.

  همچنین داده‌ها نشان داد که در 8 ماه ابتدایی امسال با ریکاوری بازارها از سطح بسیار پایین سال گذشته و اوج بحران کرونا، فروش خودروی چین 13.7 درصد رشد کرده است.

  حالا با توجه به داده‌های ماه آگوست، چن شیهوا، یک مقام بلندپایه اتحادیه تولیدکنندگان خودروی چین، می‌گوید: انتظار می‌رود رشد فروش خودرو در سال 2021 از 6.5 درصدی که قبلاً پیش‌بینی شده بود کندتر شود.

  کمبود طولانی مدت تراشه کامپیوتری در جهان باعث شده است برنامه‌های تولید خودروسازان بزرگی مانند فورد موتور آمریکا، هوندا موتور ژاپن، جنرال موتورز و فولکس واگن افت کند.

  چن می‌گوید با توجه به اینکه پاندمی همچنان بسیاری از نقاط جهان را تحت تأثیر خود قرار داده، انتظار می‌رود این کمبود فعلاً برطرف نشود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط