آرین موتور

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

تولید ۳ میلیون خودرو تا سال ۱۴۰۴ قابل تحقق است

عصر خودرو- طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تغییر نحوه عرضه خودرو و افزایش کیفیت آن در دستور کار وزارت صمت قرار دارد، تولید سه میلیون دستگاه خودرو تا سال ۱۴۰۴ باتوجه‌به ظرفیت‌های کشور، قابل تحقق است.

تولید ۳ میلیون خودرو تا سال ۱۴۰۴ قابل تحقق است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تحلیل بازار، مصطفی طاهری با اشاره به اینکه در زمان حضور وزرا در کمیسیون‌های مجلس، وعده‌های آن‌ها را مکتوب می‌کردیم تا بعدها آن وعده‌ها را مطالبه کنیم، گفت: از جمله این وعده‌ها تیراژ سه میلیون دستگاه خودرو در سال 1404 توسط فاطمی امین بود.

  وی درباره افزایش تولیدات خودرو طبق وعده وزیر صمت بیان کرد: بر اساس برنامه فاطمی امین، برای شش ماه دوم امسال حدود 100 هزار افزایش نسبت به برنامه خواهیم داشت و تا سال 1404 به سه میلیون تولید خواهیم رسید.

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو با تأکید بر اینکه شیوه فعلی عرضه خودرو جوابگو نیست، اظهار کرد: نباید هیچ‌گاه عرضه کمتر از تقاضا باشد و اساساً بی‌معنی است که یک متقاضی 6 ماه در نوبت باشد تا صاحب یک خودرو شود.

  وی رقابت‌پذیری را دومین مسئله و اولویت مهم در تولید خودرو دانست و اظهار کرد: در برنامه فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت هم افزایش کیفیت و هم رقابت‌پذیری وجود داشت.

  این نماینده مجلس از امکان تحقق وعده‌های وزیر صمت برای تولید سه میلیون خودرو تا سال 1404 گفت و بیان کرد: بر اساس ظرفیت‌ها و امکاناتی که در کشور وجود دارد، دستیابی به این میزان تولید قابل تحقق است. اگر جدیتی در مدیریت و نحوه حکمرانی در تولید خودرو باشد این امر دست‌یافتنی خواهد بود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط