آرین موتور

ورود برقی‌های روسی از سال ۲۰۲۴

عصر خودرو- شرکت خودروسازی «آوتوتور» روسیه اعلام کرد که قصد دارد تولید اولین گروه از خودروهای برقی خود را در سال ۲۰۲۳ و فروش آنها را در سال ۲۰۲۴ آغاز کند.

ورود برقی‌های روسی از سال ۲۰۲۴
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم،  ولادیمیر شچرباکوف، بنیان‌گذار شرکت خودروسازی «آوتوتور» در دیدار روز جمعه خود با دنیس مانتوروف، وزیر صنعت و تجارت روسیه اعلام کرد که این خودروساز قصد دارد اولین گروه از خودروهای برقی خود را در سال 2024 به بازار عرضه کند.

  بر اساس این گزارش، قیمت خرده‌فروشی خودروهای برقی جدید تا 5/ 1میلیون روبل حول‌وحوش 20 هزار و 600 دلار خواهد بود.

  شچرباکوف با معرفی دو مدل از این خودروهای برقی گفت: ما تعهد داریم که یکی از این دو مدل را در سال 2023 و دیگری را در سال 2024 روانه بازار کنیم. طبق این اظهارات، تولید 200 دستگاه خودروی برقی به عنوان اولین گروه برای پایان سال 2023 برنامه‌ریزی شده است و طبق یک قرارداد سرمایه‌گذاری ویژه، هزار دستگاه خودرو تولید خواهد شد.

  شچرباکوف توضیح داد که آوتوتور قصد دارد یک خط تولید بر اساس یک پلت فرم واحد ایجاد کند. این شرکت وانت شاسی‌بلند، مینی‌بوس و خودروی مخصوص معلولین تولید خواهد کرد. این شرکت همچنین قصد دارد خودروهای جدید را با استفاده از قطعات داخلی مونتاژ کند.

  شچرباکوف گفت: همزمان ما در حال طراحی دو مدل دیگر به همراه شرکت‌های کیا و هیوندای هستیم. هولدینگ آوتوتور ممکن است در راستای برنامه مورد تایید دولت برای توسعه حمل‌ونقل الکتریکی در روسیه تا سال 2030، مونتاژ خودروهای برقی کیا و هیوندای را در سال 2023 شروع کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط