آرین موتور

دفاع آئودی از خودروهای برقی

عصر خودرو- مدیرعامل آئودی می‌گوید خودروهای برقی این برند تقریبا هم اندازه بقیه خودروها سودآفرین هستند.

دفاع آئودی از خودروهای برقی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از سایپانیوز، بعد از گذشت بیش از 100 سال از ساخت و تولید خودروهای بنزین‌سوز، حالا اکثر خودروسازان میلیاردها دلار به پای خودروهای برقی می‌ریزند. هر یک از بخش‌های مختلف تولید خودرو از پلت‌فرم‌ها گرفته تا باتری، موتورهای برقی و نرم‌افزارهای مورد نیاز به ساعت‌ها تحقیق و توسعه نیاز دارند. تکوین فناوری‌های جدید به پول و وقت زیادی نیاز دارد. خوشبختانه قرار نیست سرمایه‌گذاری‌های هنگفت تا ابد ادامه پیدا کند و از جایی بازگشت سرمایه و سودآفرینی هم شکل می‌گیرد یا حداقل این اعتقاد مدیرعامل آئودی، مارکوس دوئس مان است. او در مصاحبه با رویترز گفته است: «نقطه‌ای که ما از خودروهای برقی به همان اندازه خودروهای بنزینی سود کسب کنیم همین حالا، سال بعد یا سال 2023 است. همین حالا هم هزینه‌های تولید هر دو تقریبا یکسان است.»

  آئودی به عنوان یک برند از مجموعه برندهای گروه خودروسازی فولکس واگن، یک چهارم از کل سود این گروه را خلق می‌کند. در حال حاضر برندهای زیر چتر گروه خودروسازی آلمانی فولکس واگن عبارتند از: آئودی، سئات، اشکودا، بنتلی، بوگاتی، لامبورگینی، پورشه، دوکاتی، اسکانیا و مان.

  لامبورگینی، بنتلی و دوکاتی زیرمجموعه برند آئودی به حساب می‌آیند. شواهد هم نشان می‌دهد که این نام‌های دهان پرکن خیلی هم راه به جایی نمی‌برند. با این حال مدیرعامل آئودی در این مصاحبه گفته است: «این برندها بسیار ارزشمند و سودبخش هستند در آینده هم هم‌افزایی بیشتری از آنها را شاهد خواهیم بود. بنابراین به هیچ عنوان هیچ برنامه‌ای برای خلاص شدن از این برندها وجود ندارد.»

  با اینکه این گروه خودروسازی و برند آئودی به‌طور کلی همچنان سودآفرین هستند اما آنها هم با بحران تراشه [پردازشگرهای نیمه هادی] دست و پنجه نرم می‌کنند. دوئس مان می‌گوید: «ما در نیمه اول سال 2021، عملکردی قوی داشتیم، اما روند تولید در نیمه دوم ضعیف‌تر خواهد بود. ما واقعا با مشکل رو‌به‌رو هستیم.» این مشکل واقعا جدی است طوری که فرآیند رفع مشکل روزانه ایجاد شده تا میزان خسارت‌های ناشی از کمبود تراشه به حداقل ممکن برسد. خبر بد اینکه قرار نیست تا پایان سال 2021 مشکل کمبود تراشه محو شود.

  این مطلب برایم مفید است
  بلی
  5 نفر این پست را پسندیده اند
  https://www.donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news-3806260

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط