آرین موتور

رئیس سازمان ملی استاندارد :

تفاوت کیفیت بنزین از پالایشگاه تا جایگاه سوخت

عصر خودرو- رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: شرکت پخش و پالایش ادعا می‌کند آنچه که ما عرضه می‌کنیم شرایط و استاندارد‌ها را دارد، اما بنزین زمانی که به جایگاه عرضه می‌رسد در آن کیفیت نیست.

تفاوت کیفیت بنزین از پالایشگاه تا جایگاه سوخت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، غلامرضا شریعتی رئیس سازمان ملی استاندارد درباره اعلام غیر استاندارد بودن بنزین گفت: درباره موضوع بنزین به صورت مجلد نتایج بررسی‌های خودمان را به وزارت نفت وسایل مسئولان مرتبط ارسال کردیم؛ دادستانی کل کشور هم برای پیگیر این مساله است چندین جلسه با مسئولان این حوزه برگزار کرده است. بعد از اعلام نتایج موضوع اجرای استاندارد بنزین جزو موضوعات مورد پیگیری دادستان کل قرار گرفت.

  شریعتی با تاکید بر ورود دادستانی به این موضوع وپیگیری آن تصریح کرد: ارزیابی‌های ما به صورت 6 ماهه انجام می‌شود و فعلا مبنای ارزیابی ما همان چیزی است که اعلام کردیم. جلسات متعددی برای اجرای استاندارد کامل برگزار کردیم و ادامه خواهد داشت.

  رئیس سازمان ملی استاندارد با تاکید بر این که بنزین و گازوئیل برای رسیدن به استاندارد باید در برخی شاخص‌ها بهبود کیفیت داشته باشند، بیان کرد: در این مدت بنزین روند رو به بهبود داشته، اما هنوز کامل استاندارد‌های ما را پاس نمی‌کنند. در موضوع گازوئیل اوضاع از بنزین بدتر است و بنا شده در این حوزه هم به سمت اصلاح حرکت کنند.

  بیشتر بخوانید:

  استاندارد خودرو‌های دست دوم وارداتی تدوین می‌شود
  شریعتی گفت: نحوه ارزیابی ما نمونه گیری از سطح جایگاه‌های عرضه است؛ البته پخش و پالایش خودش باید نمونه‌های لازم برای ارزیابی را خودش برای ما بفرستد، اما این کار را نکرده و به آنچه طبق قانون بر عهده داشته عمل نکرده است با این وجود ما از موضوع بنزین غافل نشدیم و با نمونه گیری از جایگاه‌ها فرایند ارزیابی بنزین را پیگیری کردیم.

  او با اشاره به تعهدات قانونی شرکت پخش و پالایش برای ارائه نمونه آزمایشی بنزین و نتایج بررسی های شرکت از کیفیت بنزین، تاکید کرد: یکی از بحث‌هایی که شرکت پخش و پالایش دارد این است که ادعا می‌کند آنچه که ما عرضه می‌کنیم شرایط و استاندارد‌ها را دارد، اما بنزین زمانی که به جایگاه عرضه می‌رسد در آن کیفیت نیست.

  رئیس سازمان ملی استاندارد تصریح کرد: برای ما نمونه‌های ادعایی را که نفرستادند تا این ادعا را ارزیابی کنیم از طرفی قانون محل عرضه را مبنای سنجش استاندارد اعلام کرده است پس باید پخش و پالایش بر این موضوع نظارت کند. اگر این ادعا درست است نباید اجازه بدهد که در فرایند عرضه اختلال ایجاد شود و کیفیت بنزین اُفت پیدا کند. در مجموع مسئولیتی از این شرکت‌ها کم نمی‌کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۵۶
    • خودرو امروز ۵۵۵
    • خودرو امروز ۵۵۴
    • خودرو امروز ۵۵۳
    • خودرو امروز ۵۵۲
    • خودرو امورز ۵۵۱
    • خودرو امروز ۵۵۰
    • خودرو امروز ۵۴۹
    • خودرو امروز ۵۴۸
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو