آرین موتور

شرکت آمریکایی در انگلیس خودروهای برقی می‌سازد

عصر خودرو- شرکت فورد آمریکا قصد دارد تا برای تولید خودروهای برقی در انگلیس ۲۳۰ میلیون پوند در زمینه تبدیل کاربری یکی از کارخانه‌های خود در این کشور اروپایی سرمایه‌گذاری کند.

شرکت آمریکایی در انگلیس خودروهای برقی می‌سازد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، این سرمایه‌گذاری برای انگلیس که به دلیل بحران کرونا و برگزیت تحت فشار اقتصادی زیادی قرار دارد خبر خوشایندی محسوب می‌شود. با این تصمیم درواقع 500 فرصت شغلی در کارخانه هیلوود واقع در منطقه مرسی‌ساید انگلیس حفظ می‌شود.

  البته دولت انگلیس برای جلب نظر فورد 30 میلیون پوند از صندوق تحول بخش خودروسازی، اختصاص داده است. «استورات رولی» مدیر بخش اروپایی فورد می‌گوید که حمایت دولت انگلیس برای تحقق اهداف شرکتش رقم چشم‌گیری بشمار می‌رود.

  به این ترتیب کارخانه هیلوود از سال 2024 به جای تولید قطعات فنی خودروهای با موتور احتراق داخلی، لوازم یدکی خودروهای برقی تولید خواهد کرد.

  این درحالیست که فورد سال گذشته کارخانه واقع در منطقه بریج‌اند را به دلیل مسائل اقتصادی تعطیل کرد و بر اثر آن یک هزار و 700 نفر بیکار شدند. فورد این تصمیم را به افزایش هزینه‌ها و تغییر تقاضای خریداران نسبت داد.

  این شرکت آمریکایی قصد دارد تا در راستای تحقق اهداف زیست محیطی، از پایان این دهه (2030) به تولید خودروهای با سوخت فسیلی پایان دهد. به گزارش روزنامه تایمز، فورد تصمیم دارد تا از 2 سال دیگر 250 هزار خودروی برقی در انگلیس سالانه تولید کند.

  بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس هم پارسال در چارچوب برنامه دولت تحت عنوان انقلاب صنعتی سبز اعلام کرد که ممنوعیت فروش خودروهای با سوخت فسیلی را از سال 2040 به 2030 جلو انداخته است.

  طبق آمار انجمن تولیدکنندگان و معامله‌کنندگان خودرو انگلیس، فورد یکی از خودروهای پرفروش در این کشور بشمار می‌رود که 10 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

  این شرکت آمریکایی 16 میلیارد پوند برای اهداف توسعه‌ای خود طی 4 سال آینده اختصاص داده و قصد دارد تا کارخانه‌های این شرکت را در سایر کشورهای اروپایی متحول کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۵۶
    • خودرو امروز ۵۵۵
    • خودرو امروز ۵۵۴
    • خودرو امروز ۵۵۳
    • خودرو امروز ۵۵۲
    • خودرو امورز ۵۵۱
    • خودرو امروز ۵۵۰
    • خودرو امروز ۵۴۹
    • خودرو امروز ۵۴۸
    آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
    آرشیو